В результаті аналізу оновленого відео-контенту з iTunes Store, який поступово перетворюється з 720р в 1080р до запуску третього покоління Apple TV, Ілліч ван Бейнум (Iljitsch van Beijnum), один з авторів ресурсу ArsTechnica, встановив кілька дивовижних факторів.

На початку він виявив, що розмір відео-файлів у форматі 1080р виріс в середньому на 15-025% порівняно з 720р-версією цього ж фільму, незважаючи на те, що кількість пікселів збільшилося більш ніж у два рази, забезпечуючи при цьому кращу якість картинки.

Причина такої різниці криється в технічних характеристиках останніх iPhone, iPad і Apple TV. Нова телевізійна приставка стала підтримувати компресію H. 264 відео з роздільною здатністю [email protected] і профілями High чи Main рівня 4.0, а новий iPad і iPhone 4S — рівня 4.1 (профіль показує, який алгоритм декомпресії підтримує H. 264-декодер, а рівень, з яким кількістю блоків або біт в секунду може впоратися пристрій).

Порівняння якості відео з iTunes Store — 720p (ліворуч) і 1080р (праворуч):

Після цього ван Бейнум приступив до наступного етапу дослідження. В результаті його чекало більш дивовижне відкриття: 1080р-фільми з мультимедійного магазину Apple порівнянні за якістю з Blu-Ray (який так і не прижився на Mac), хоча і програє йому в сценах з високою деталізацією, рівнем шуму, темними градієнтами та іншими плюшками» начебто нестисненого багатоканального аудіо.

Порівняння кольору і деталей у форматі 1080p з iTunes Store (ліворуч) і Blu-Ray (праворуч):

Порівняння темного градієнта у форматі 1080p з iTunes Store (вгорі) і Blu-Ray (внизу):

Так чи інакше, варто відзначити зусилля і турботу Apple про користувачів, щоб вони могли дивитися улюблені фільми в найкращому якості на своїх гаджетах.