Виступаючи на останньому спеціальному заході, присвяченому презентації iPhone OS 4, Стів Джобс наводив офіційну статистику, згідно з якою на вечір четверга в App Store було розміщено близько 3500 додатків адаптованих або написаних з нуля для iPad.

Пропоную вашій увазі добірку найбільш цікавих і гарних, на який однозначно варто звернути увагу.

Things

Хоча я і не так часто користуюся цими програмами, мені дуже подобаються Things для Mac і iPhone. Вони допомагають мені час від часу просто і ефективно управлятися з досить великою кількістю проектів і завдань як по роботі, так і вдома. Версія для iPad ще крутіше і ще ефективніше.

Twitterrific

І хоча я не є прихильником цього додатка, Twitterrific пропонує користувачам відмінний твіттер-клієнт, що підтримує кілька облікових записів, користувальницькі списки, тренди та багато іншого, виконане у фірмовому стилі від Iconfactory.

The Early Edition

Любите з ранку випити чашечку гарячої кави і почитати свіжу газету? Тоді The Early Edition — це ваш вибір. Великий екран iPad дозволяє цього RSS-рідера представити стрічку новин у вигляді газети, а можливість синхронізації з Google Reader робить його практично ідеальним.

До речі, хто-небудь знає щось схоже для Mac, але не Times (він не вміє синхронізуватися з Google Reader)?

Bento

Якщо ви є користувачем Bento для Mac, то оцініть і iPad-версію. Це додаток, що дозволяє організовувати будь-яку персональну інформацію в базі даних, пропонує користувачеві непогану функціональність, 25 вбудованих шаблонів і синхронізацію з десктопної версією по Wi-Fi.

Sketchbook Pro

Про Sketchbook ми вже колись говорили в коментарях до статті «Кілька корисних iPhone додатків для дизайнера». Виявилося, що ця зручна програма має версію для iPad. Для малювання можна скористатися одним із запропонованих інструментів, зручною палітрою і менеджером шарів.

Weatherbug Elite

Як ви знаєте, Apple виключили з стандартній комплектації своє погодне додаток, тому Weatherbug Elite дозволить швидко дізнатися не тільки температуру повітря за вікном, але і прогноз на тиждень. Все це забезпечено метео-картами та іншими корисними функціями.

OmniGraffle

Цей додаток являє собою зручну утиліту для проектування інтерфейсів, веб-сайтів, графіків, схем і діаграм. Природно, великий 9,7″ екран iPad йде цьому додатку на користь.

Good Reader

Переглядач файлів Good Reader дозволяє переглядати велику кількість різноманітних файлів. Додаток підтримує безліч різних форматів, вміє обмінюватися файлами з комп’ютером та інтегрується з популярними інтернет-сервісами на зразок MobileMe, Google Docs або Dropbox.

Pandora

Онлайн-радіо Pandora виконано в стилі стандартного плеєра iPod і дозволяє швидко знайти улюбленого виконавця, дізнатися про нього інформацію, послухати потокову музику.

Tweetdesk

Tweetdesk є ще одним твіттер-клієнт для iPad. Якщо ви користувалися Tweetdesk для iPhone і Mac, то обов’язково оціните і цю версію.

NetNewsWire

NetNewsWire — це ще один RSS-рідер для iPad. В принципі, нічого особливого в ньому немає, але зручне представлення фідів, інтеграція з Google Reader і Instapaper роблять його корисним і зручним клієнтом для читання свіжих новин. На тверду четвірку, як говориться.

Instapaper

Є в мережі такий сервіс, який дозволяє зберігати веб-сторінки і іншу інформацію) для подальшого читання їх в офф-лайні. Instapaper для iPad забезпечує простий і швидкий доступ до цих даних, підтримує настроюється шрифт і кегль, кілька колірних схем і багато іншого.

1Password Pro

Це чудовий додаток дозволяє дуже швидко і ефективно управляти обліковими записами різних сайтів, генерувати взломоустойчивые паролі і багато іншого. Версія для iPad практично така ж проста у використанні, як і десктопна.

Photogene

Це додаток стало одним з перших в App Store, яке вміє редагувати і змінювати зображення. Розробники Photogene пропонують користувачам безліч корисних функцій і запрограмованих дій для обробки фотографій.

Wikipanion Plus

Якщо вас не бентежить, що ця нібито вільна енциклопедія регулярно «випилює» всі альтернативні точки зору, відмінні від загальноприйнятих або хоча б від думки модераторів ресурсу, то Wikipanion може зацікавити вас приємним интерфесом і безліччю функцій, які зроблять читання Wikipedia приємніше.

Природно, перерахувати всі додатки в мене не вистачить ні часу, ні сил.Тому в майбутньому я, можливо, підготую ще одну невелику добірку додатків для iPad.