Практично кожен рік незадовго до презентації нової версії iOS, будь то спеціальний захід або конференція WWDC, блогери намагаються скласти список нововведень, які б вони хотіли бачити у наступному великому оновлення мобільної операційної системи Apple. Зазвичай ці побажання засновані на щоденному використанні іДевайсов і тому не позбавлені підстав. В цей раз мені найбільше сподобався список Міхаеля Гротауса (Michael Grothaus) в його статті «15 suggestions for iOS 6».

1. Нові можливості Siri і доступ до API можуть стати найбільш корисними нововведеннями в майбутній версії iOS. Варто визнати, що технологія до цих пір знаходиться в режимі бета-тестування і спокійно претендує на звання «самої слаборозвиненою» функції iPhone 4S. Apple необхідно розширити можливості Siri, і найпростіше це зробити, відкривши доступ до API сервісу стороннім розробникам. Тільки уявіть, наскільки корисніша технологія стане після цього.

Навряд чи Купертіно піде на це найближчим часом, враховуючи технічні вимоги для такого масштабного сервісу і сам факт бета-тестування. Але навіть у цьому випадку Siri можна поліпшити за рахунок додавання нових команд. Наприклад, зробити знімок з камери, почекавши 10 секунд, або ж відключати/включати вбудовані функції начебто Bluetooth/Wi-Fi/Авіарежім і так далі.

2. Підтримка профілів користувачів на iPad. Наскільки безглуздо дана функція виглядала б на iPhone, настільки корисною вона могла б стати для власників яблучного планшета. Адже смартфон є більш особистим пристроєм, а iPad в більшості будинків загальний :) Наявність декількох акаунтів в iOS дозволить не турбуватися, що, скажімо, маленькі діти видалять важливу пошту або програму під час пошуку улюбленої іграшки.

Раніше таку можливість було досить складно реалізувати, адже якщо кожен користувач захоче синхронізувати свою улюблену музику або фотографії, то накопичувач мобільного гаджета швидко закінчиться. Однак, з появою Photo Stream і iTunes Match (можливо, Apple продовжить розширювати список подібних компонентів свого хмарного сервісу) запровадити таку систему буде куди простіше — при необхідності кожен аккаунт зможе отримати доступ до документів, фотографій і музики з iCloud.

3. Інтеграція з Facebook. Міхаель зазначає, що завдяки інтеграції Twitter в iOS 5 він став користуватися цим сервісом значно частіше — адже щоб відіслати веб-посилання або фотографії не потрібно перемикатися в твіттер-клієнт. Він також сподівається, що Apple додасть в iOS 6 загальносистемну підтримку Facebook.

Подібне побажання не ново, в деяких предрелизных збірках iOS 5 була така можливість, але вона була відсутня в остаточному релізі прошивки, оскільки Facebook швидше всього не зміг домовитися з Apple.

4. Автоматично приховувати порожню папку Newsstand. Компанія з Купертіно представила в iOS 5 досить цікаву функцію Newsstand, але для тих, хто нею не користується, це марна трата місця на екрані. Тому було б логічним приховувати папки Кіоску, коли користувач не підписаний на жодну видання спеціального розділу в App Store.

5. Жести для управління багатозадачністю в iPhone. Ще в iOS 4.3 для iPad з’явилися чотирьох – і патипальцевые мультитач жести. З їх допомогою можна було відобразити домашній екран, активувати панель багатозадачності і перемикатися між додатками. Схожі жести Apple могла б запровадити і в iOS для iPhone, тільки в силу розміру екрана виконувати їх не 4-05 пальцями, а трьома.

6. Покращений Центр повідомлень. Порівняно з тим, що було в iOS 4 і раніше, Центр повідомлень з п’ятої версії прошивки став великим кроком вперед. Але як би він не був хороший, завжди знайдеться привід щось поліпшити. По-перше, розширити кількість віджетів. Корисним міг би виявитися віджет таймера, щоб користувачам не довелося постійно відкривати додаток Годинник.app і дізнаватися, скільки часу залишилося до приготування їжі. По-друге, додати можливість видаляти певні повідомлення жестом свайп (як ми видаляємо листи з Mail.app).

7. У iPad не вистачає додатків Погода, Акції та Годинник. А з допомогою iCloud можна було б синхронізувати їх налаштування — набір котирувань акцій, будильники і розташування для прогнозів погоди.

8. AirDrop в iOS. Деякі користувачі завжди хотіли зберігати файли на іДевайсах. Apple запропонувала в якості рішення iCloud, але це відмінний спосіб синхронізувати документи між пристроями. Він не настільки корисний для обміну файлами з ким-небудь іншим.

Купертіно варто додати AirDrop для iOS. Він дозволить легко обмінюватися між сумісними iPhone, iPod touch, iPad і Mac як маленькими файлами на зразок візитних карток, так і великими, наприклад, відео-файлами або презентаціями.

9. Швидкий доступ для перемикачів Bluetooth, Wi-Fi і 3G. Іншим юзерам доводиться часто використовувати ці перемикачі. Наприклад, для вимикання Bluetooth доводиться здійснювати 5 дій. Ось як можна поліпшити цей процес:

  • Використовувати команди Siri на кшталт «Turn Off Bluetooth» (як згадувалося раніше).
  • Додати перемикачі на додаткову панель ліворуч від Дока і відображати її листанню вправо (серветки).
  • «Приліпити» таку ж панель до нижньої частини екрану і показувати її за аналогією з Центом повідомлення, тільки виїжджати вона буде знизу.
  • І, нарешті, додати ці перемикачі на панелі багатозадачності.

10. Універсальний код блокування додатків. Зараз розробники інтегрують захист Passcode в свої додатки самостійно. Наприклад, як мобільний клієнт 1Password. Але поява Центру паролів (назвемо його так) в Налаштуваннях.app дозволило б обмежити доступ до певних програми та посилити безпеку персональних даних.

11. Кілька підписів Mail.app. Коментарі зайві.

12. Top Sites в мобільному Safari. Ще одне специфічне побажання для власників iPad. Більшість користувачів зможуть швидше отримувати доступ до улюблених веб-сторінок (оскільки візуально знайти сайт набагато простіше, ніж по його заголовку) і стежити за їх оновленням.

13. Можливість установки за замовчуванням інших поштових та твіттер-клієнтів, програм для роботи з календарями. Ця проблема турбує користувачів з того моменту, як Apple почала пропускати в App Store програми, дублюючі можливості стандартних додатків зі складу iOS.

14. API для форматування тексту. Незважаючи на велику кількість текстових процесорів для iOS, мобільна версія Pages залишається кращим з них, оскільки ні у одного з схожих додатків немає такого багатого набору можливостей для форматування тексту, а Apple не надала API для доступу до них. Тому розробникам доводиться писати весь подібний код з нуля, що, м’яко кажучи, незручно.

15. Зручне виділення тексту на віртуальній клавіатурі. Міхаель навіть не замислювався ні про які поліпшення в цьому напрямку, поки не побачив концепт YouTube користувача під ніком danielchasehooper, про який я писав на початку місяця. Дійсно, ідея варта.

А які функції ви хотіли б бачити в iOS 6? Давайте обговоримо це питання в коментарях :-)