Мені дуже подобаються продукти компанії Panic — вони дуже функціональні і чудово виглядають, відразу видно, що до процесу створення кожного додатка вони підходять дуже ретельно і з душею. Однією з таких програм можна сміливо назвати Transmit 4, мабуть, кращий FTP-клієнт для Mac, 15 секретами якого розробники поділилися у своєму блозі. Повинен сказати, що я знав далеко не про всіх «приховані можливості».

1. Додавання своїх іконок в Favorites

Кожен сервер в закладці Favorites (Вибране) може мати свою власну іконку, яка може допомогти ідентифікувати його у великому списку. У додатку спочатку міститься 16 відмінних іконок, які відображаються при редагуванні Обраного елемента.

Але якщо їх мало, завжди можна додати свою власну за допомогою пункту «Choose Image…» або попросити програму завантажити favicon сервера.

2. Показати кількість файлів

Щоб завжди знати кількість файлів в поточному каталозі, можна вибрати опцію View > Show Item Count.

3. Автоматично пропускати файли

У Transmit 4 розробники передбачили дуже цікаву можливість, що дозволяє пропускати під час завантаження файли і папки певного типу. Для цього існує закладка Rules в настройках програми.

До речі, користувач не обмежений у кількості правил.

4. Налаштування виду Favorites

Якщо після відкриття закладки Favorites клікнути правою кнопкою миші по списку серверів і Обраному, то можна упорядкувати значки на ім’я/типу або зробити список більш компактним.

5. Спробуйте DockSend

У програмі передбачена функція DockSend, що дозволяє автоматично завантажувати файл на сервер, якщо його перетягнути із зазначеного локального шляху (в налаштуваннях сервера) на іконку програми в Dock.

Для її роботи потрібно встановити галочку «Use DockSend» і обов’язково прописати локальний і віддалений шляху в налаштуваннях сервера.

Додаток автоматично:

  • визначить локальний шлях для файлу;
  • порівняє його з налаштуваннями серверів, для яких включений DockSend;
  • при необхідності підключиться до такого сервера;
  • і завантажить перетягнутий файл (або папку).

6. Створіть Droplet

Також в програмі можна створювати прості Droplet’и для серверів із Вибраного. Його можна зберегти (правою кнопкою > Save as Droplet) в будь-якій папці на комп’ютері, додати в Док і завантажувати все що завгодно і звідки завгодно простим перетягуванням файлу/каталогу на його іконку.

7. Швидко копіюйте веб-адресу

Для роботи цієї функції потрібно в налаштуваннях сервера вказати опцію Root URL. Тепер, підключившись до нього, ви зможете швидко скопіювати веб-адресу будь-якого файлу або каталогу за допомогою пункту контекстного меню «Copy URL» або відразу ж відкрити файл у браузері за «Preview In Browser».

8. Переміщайтеся по каталогах одночасно

Якщо структура файлів та каталогів локального і віддаленого шляху ідентична, то можна використовувати функцію «Link Folder Navigation» з меню Go (або кнопки Link на панелі інструментів), що дозволяє одночасно здійснювати навігацію як на джерелі, так і на одержувача.

Transmit 4 робить це дуже розумно — якщо ви перейшли до папки, яка не має двійника на іншій панелі, то нічого поганого не станеться. Але при виявленні такої теки, програма знову продовжить піклуватися про одночасною навігації.

9. Використовуємо Інспектор

Традиційне вікно Get Info, як і в Finder, дозволяє дізнатися інформацію про файл. Але ви ж не будете відкривати його для кожного елемента окремо? Для цього є вікно Інспектора (Inspector), яке можна відобразити за допомогою комбінації клавіш Command+Option+I.

Дані в ньому будуть автоматично оновлюватися при виборі іншого файлу/каталогу.

10. Хитрощі при перетягуванні

Панель шляху (path bar) в Transmit 4 не така вже й проста, як здається:

  • перетягування каталогу на значок Places додасть його туди для швидкого доступу;
  • файл або папку можна скопіювати в будь вищестоящий каталог простим перетягуванням його ім’я в панелі шляху;
  • і так далі.

Також, перетягуванням можна змінювати порядок (пріоритет) завантаження даних у вікні Файлів.

11. Показати папки перед файлами

Для любителів «як в Windows»: виберіть View > Show View Options (Command+Shift+J) і встановіть опцію «Show folders above files».

12. Відправити команду на SFTP-сервер

Якщо ви підключені через SFTP до UNIX-сервера, то можна дуже швидко відправити йому практично будь-яку команду. Для цього потрібно зайти в меню “Файл” і вибрати пункт «Send SSH Command».

До речі, поруч з полем для введення команди є невелика кнопка, за допомогою якої можна архівувати або розпакувати виділений файл/каталог.

13. Тонкі налаштування Transmit 4

Для Терміналу теж існує кілька «прихованих команд».

Заборонити Finder автоматично відкривати Transmit Disk можна за допомогою таких команд:

defaults write com.panic.transmit OpenMountedFinderWindow -bool NO
defaults write com.panic.transmitmenu OpenMountedFinderWindow -bool NO

А заховати сервери Bonjour/iDisk в Обраному можна так:

defaults write com.panic.transmit RendezvousEnabled -bool NO
defaults write com.panic.transmit ShowiDiskInFavorites -bool NO

14. Розміри зображення у вікні QuickLook

Можливо, це дрібниця, але корисна: при перегляді зображення в локальному або віддаленому каталозі, у вікні QuickLook відображаються його розміри.

15. Швидке перемикання між локальним і віддаленим каталогом

І остання хитрість полягає в тому, що користувач може дуже швидко переключитися між локальним і віддаленим каталогами за допомогою двох невеликих кнопки в кінці панелі шляху. Таким чином можна використовувати Transmit в якості файлового менеджера або швидко перекинути дані з одного сервера на інший.