З назви відразу можна здогадатися про що піде мова. Може хтось подумає, що тема не зовсім цікава, що тут такого. Кожен уміє відкривати файл. Але моєю метою є спроба спростити читачеві життя і заощадити час, оскільки в різних випадках відкривати файл можна по-різному. Тобто, навіть самий збочений спосіб в конкретний момент може виявитися самим швидким.

1. Отже, класичний спосіб, який всім відомий — це подвійний клік. Мишкою або по трекпаду — не важливо. Головне зручне настроювання інтервалу між клацаннями.

2. Виділити файл і натиснути Command + Стрілка вниз.

3. Виділити файл і натиснути Command + Про.

4. Одиночне клацання на файлі в Бічному меню Finder. Для цього, зрозуміло, треба спочатку перенести туди цей файл. Робиться це простим рухом мишки (і ніякого шахрайства).

5. Таким же одиночним клацанням можна відкривати файл не тільки з Бічного меню, але і з Панелі інструментів Finder або Dock. Якщо там є значок потрібної програми, можна просто перенести файл на її іконку.

6. Можна відкривати файл з діалогового вікна Відкрити файл. Воно викликається також комбінацією клавіш Command + Про, але є різниця, коли її натиснути — виділити файл в Finder, або в якому-небудь додатку. У додатку цей шоткат викликає діалогове вікно.

7. Подібно способу 5, можна переміщати потрібний файл на іконку програми, в Бічне меню, Панель інструментів або Dock, але вже безпосередньо з діалогового вікна Відкриття файлу.

8. Перетягнути мишкою файл або його proxy-іконку (іконка біля назви у вікні, якщо файл вже відкрито в іншому додатку) в діалогове вікно відкриття файлу, виділити його, натиснути кнопку Відкрити. Може і не самий оптимальний спосіб відкриття, але такий є.

9. Права кнопка на вибраному файлі, або клацаємо з притиснутим Control. З’явиться контекстне меню, з якого можна вибрати Відкрити або Відкрити за допомогою. Якщо вибрати друге, з’явиться список пропонованих програм, кожну з яких можна вибрати. Це хороший спосіб вибрати альтернативне додаток, яке відкриє файл (якщо програма за замовчуванням в даний момент вам не підходить). Наприклад, відкрити PDF за допомогою Перегляду, а не Adobe Acrobat. Якщо в списку немає потрібного альтернативного додатка, можна Вибрати програму.

Так само цей спосіб нормально працює і з Бічного меню Finder.

10. Якщо у вас в Dock є папка у вигляді Стека, можна просто її розгорнути і клацнути один раз на потрібному файлі.

stack

11. Виділити файл в Finder і притиснути Command + I. Отримаємо властивості файлу в секції Перегляд (яка повинна бути розгорнута) двічі натискаємо на іконку файлу.

preview

12. Якщо файли показані у вигляді колонок, можна подвійним клацанням відкрити файл у його перегляді (крайня колонка).

column_prev

До речі, якщо навести курсор на той самий перегляд, припустимо, PDF файлу, то будуть помітні такі стрілочки:

scroll

Вони дають можливість швидко переглянути вміст, не відкриваючи самого файлу. З їх допомогою можна швидко перегорнути документ, як звичайну книгу. За допомогою мишки можна збільшити колонку перегляду до потрібних розмірів, щоб були читабельними об’єкти.

13. Якщо файли показані у вигляді Cover flow, потрібно просто двічі клацнути на файлі (звичайно ж, маємо на увазі в зоні «обкладинки»).

14. Якщо відкрити файл в Швидкому перегляді, то звідси можна відразу і відкрити файл, двічі клацнувши на ньому (аналогічно – не тільки в списку файлів, але і на сомом вікні Швидкого перегляду). Якщо відкриваєте так папку, подвійний клік відкриє вікно Finder, а там ви вже знаєте що робити.

15. При пошуку файлу в Spotlight зі списку знайдених об’єктів вибираємо потрібний і просто натисненням мишки або Enter запускаємо його.

16. Якщо часто звертатися до одного і того ж файлу, або тільки що закрили, можна повторно запустити його через меню Apple. Зі списку меню вибрати Відкрити недавно використані.

apple_menu

17. У Терміналі запустити команду open [ім’я файлу]. Переконайтеся, що правильно вказали шлях до файлу.

18. Таким же способом можна запустити файл в конкретному додатку, правильно вказавши шлях та програми файлу. Команда виглядає так: open [ім’я додатка] [ім’я файлу]. Наприклад:
open /Applications/TextEdit /Users/Berry/Documents/my_file.txt.

19. В Safari можна ввести шлях до файлу, використовуючи такий формат вводу і натиснути Enter. По мірі введення шляху, переходячи від однієї папки до іншої, значок в поле вводу буде змінюватися, підказуючи де буде знаходитися користувач, якщо натисне enter, плюс виходить захист від помилки. Якщо назва містить папки введено не правильно — значок не прийме вигляд папки. Ось які чудеса!

safari_win

Можна так само ввести шлях і в Firefox, але результатом буде не вікно Finder або запущений файл, а вікно Firefox, в якому буде відображена вся ієрархія папок у вигляді працюючих посилань.

firefox_win

Цим способом можна скористатися при передачі по локальній мережі посилання на файл, закопаний десь у нетрях сервера, товаришеві по службі або начальнику. Вас можуть навіть похвалити за винахідливість :).

Перелічені способи запуску файлу не можна назвати чимось кардинально новим. Деякі з них зовсім навіть не оптимальні і далеко не економлять час. Але можу посперечатися, що про деякі з них читач не знав. Відкривайте файл як вам завгодно, маса способів. Головне нарешті перестати тиснути за звичкою на Enter.