Згідно з новим звітом аналітичної компанії Asymco, Apple продовжує впевнено домінувати на ринку мобільних телефонів коли розмова заходить про значення прибутку. Творцям популярного смартфона iPhone вдалося протягом останнього кварталу «відвоювати» у восьми провідних виробників мобільних телефонів ще один відсоток до наявної 50% частки доходів всієї галузі.

Після того, як світові виробники мобільних телефонів минулого тижня оприлюднили дані за четвертий квартал 2010 року, компанія Apple посіла в загальному заліку почесне п’яте місце з результатом 4%, пропустивши на перші позиції таких «зубрів», як Nokia, Samasung, LG Electronics і ZTE. Разом з цим, исследовательсо-аналітична компанія Canalys опублікувала вчора більш цікаві дані, в яких говориться, що в четвертому кварталі 2010 року не Nokia стала найбільшим виробником смартфонів у світі, а компанія Google разом зі своєю платформою Android.

Як стало відомо трохи раніше, в середині минулого місяця, за перший фінансовий квартал 2011 року Apple продала 16,24 млн. iPhone. Для компанії таке фантастичне кількість смартфонів виразилося в 10,5 млрд. доларів доходу, а середня ціна продажу (ASP) iPhone збільшилася з 610$ до 625$ порівняно з результатами попереднього кварталу.

За цей час компанія з Купертіно досягла ще однієї важливої віхи: Apple стала найбільшим вендором в світі мобільних телефонів з точки зору доходів, обігнавши багаторічного лідера — фінську компанію Nokia.

Частка від глобальної прибутку за індустрії, яка припадає на iPhone, неухильно збільшується з кожним звітним періодом. Приміром, ще в серпні 2009 року Apple за повідомленнями аналітиків отримував приблизно 32% галузевої прибутку, а зараз — 51%. При цьому, аналогічні показники конкурентів також активно знижувалися.

Найцікавіше в цій ситуації те, що прибуток від продажів iPhone може ще сильніше збільшитися за рахунок випуску нової лінійки CDMA-моделей iPhone 4, які повинні дебютувати вже на початку лютого для користувачів найбільшої мережі США. Це станеться через кілька років після домислів і спекуляцій, а адже керівництво Verizon в самому початку відмовило Apple Стіву Джобсу стати ексклюзивним продавцем iPhone в 2007 році, так як не просто повірило, що комп’ютерна компанія може створити якісний смартфон.

Аналітики припускають, що Verizon зможе продати приблизно 10-011 млн. iPhone у 2011 році, але керівники компанії налаштовані більш ніж оптимістично і припускають справжній «вибух користувальницького попиту» в найближчі кілька років.

Крім цього, за даними різних аналітичних компаній і згідно з опитуванням «місцевого населення», у Verizon може з’явитися до 25 млн. нових абонентів iPhone в цьому році, якщо, звичайно, не з’явиться ще який-небудь скандал, пов’язаний з яблучним смартфоном.