Варто сказати, що App Store і до цього почував себе непогано, але після успішного запуску iPhone 4S популярність яблучного магазину значно зросла, якщо вірити експертам аналітичної фірми Fiksu, які займаються дослідженням ринку мобільних додатків та ігор. За їх даними, в листопаді кількість завантажень програм зі списку Top Free-200 вперше в історії перевищила позначку в 5 млн.

Якщо бути точним, то користувачі завантажували в середньому 5,65 млн. додатків кожен день, що на 15% більше порівняно з результатами жовтня, в якому щоденно було скоєно 4,91 млн. завантажень найпопулярніших мобільних програм, за які розробник не просять ні копійки. А порівняно з листопадом 2010 року їх кількість збільшилася і зовсім на 83%, хоча, починаючи з весни 2011 р. даний показник показував негативну динаміку і поступово знижувався.

Можливо, це було пов’язано з затишшям перед виходом нового смартфона, який надійшов у продаж на кілька місяців пізніше, ніж очікували від Apple. Ще однією причиною такого успіху на думку аналітиків з Fiksu став запуск і швидке поширення iOS 5, а також старанності розробників, які адаптували свої програми для сумісності з цією версією мобільного прошивки і інтегрували в них нові можливості.

Ринкок мобільного програмного забезпечення для iOS, до якого Apple має безпосереднє відношення, скоріше всього і в цьому місяці покаже таку динаміку. Більшість експертів розраховує на те, що яблучна компанія в цьому фінансовому кварталі, який захоплює кінець 2011 календарного року продасть близько 30 мільйонів каліфорнійських смартфонів або навіть більше.

До речі, дуже цікаво поспостерігати за цими цифрами в майбутньому році. Я підозрюю, що графік буде дуже схожий на представлений вище — невеликий сплеск після виходу iPad 3 і нові рекорди після запуску нового iPhone.