Найдорожчим продуктом Apple, який можна знайти зараз в онлайновому Apple Store, є 12-сильний «ракетоносій» Mac Pro. У базовій конфігурації він стоїть без малого 3800$, і це значна сума грошей. Але за свою багаторічну історію компанія випускала набагато менше «бюджетні варіанти». Журнал Forbes склав рейтинг п’яти найбільш дорогих комп’ютерів Apple в історії.

5. Twentieth Anniversary Macintosh (1997)

Початкова ціна: 7 499$
Ціна з урахуванням інфляції: 10 140$

Twentieth Anniversary Macintosh (або скорочено TAM) став одним із самих дивних продуктів Apple. Джонатан Айв зробив його несхожим ні на один з випущених в той час комп’ютерів з концепцією «все-в-одному», що нагадує сучасний iMac. За тих часів це був справжній предмет розкоші, який володів безліччю незвичайних особливостей і коштував відповідно.

TAM доставлявся на лімузині прямо до порогу покупця, а підключав і налаштовував його спеціально навчений співробітник Apple, супроводжуючий дорогоцінний вантаж. Моноблок міг похвалитися процесором з тактовою частотою 250 МГц і кольоровим 12″-дисплеєм з роздільною здатністю 800х600 пікселів. У клавіатурі був встановлений знімний трекпад1, а частина її корпусу, на якій знаходяться зап’ястя при друку, була виконана з шкіри. Крім усього іншого, власник TAM міг знайти в комплекті акустичну систему Bose, яка фантастично звучала, але часто ламалася.

Джобсу цей проект не дуже сподобався, тому після свого повернення в Apple він зняв TAM c виробництва. Так само як і 70% продуктової лінійки компанії.

4. Macintosh Portable (1989)

Початкова ціна: 6 500$
Ціна з урахуванням інфляції: 11 300$

Macintosh Portable став першим ноутбуком Apple, тому в ньому було безліч функцій і можливостей, які люди сподівалися отримати в подібному пристрої. Однією з таких речей була портативність — комп’ютер володів величезними розмірами і вагою (більше 7 кг), і називався «портативним» лише за акумулятора, здатного працювати в автономному режимі до 10 часов2.

Ноутбук, в основному, складається з компонентів від десктопних комп’ютерів, продавався погано. Але це дало Apple безцінний досвід, який вони застосували при створенні першого PowerBook — цей продукт вийшов через два роки і суттєво відрізнявся від Macintosh Portable як зовні, так і внутрішньо.

3. Apple III (1980)

Початкова ціна: 4 340$
Ціна з урахуванням інфляції: 11 400$

Apple III можна з вірогідністю в 95% назвати самим невдалим продуктом яблучної компанії. У той час як Apple II був спрямований на споживачів, Apple III створювався для потреб бізнесу і працював під управлінням SOS (Sophisticated Operating System). Але підприємства, налякані високою вартістю комп’ютера, купували Apple II або ж взагалі починали дивитися в бік інших виробників.

Крім високої вартості у Apple III було ще кілька суттєвих недоліків. Відсутність зворотної сумісності з програмами від Apple II і значні проблеми з «залізом» не були здатні підвищити популярність комп’ютера. Його виробництво було припинено з виходом Macintosh.

2. Macintosh IIfx (1990)

Початкова ціна: 9 000$
Ціна з урахуванням інфляції: 14 900$

Через деякий час після вигнання Стіва Джобса з Apple на ринку з’явилася ціла пачка» комп’ютерів з лінійки Macintosh II з нічого не говорять індексами IIx, IIci, IIcx і IIfx. На відміну від оригінального Маку, вони не відповідали статусу «недорогого моноблока», який створював Стів.

Головними особливостями Macintosh II стали кольоровий монітор та нові можливості для розширення, але і вони не виправдовували таку високу вартість комп’ютера, орієнтованого на преміум-покупців.

1. Apple Lisa (1983)

Початкова ціна: 9 995$
Ціна з урахуванням інфляції: 21 600$

Це був найдорожчий комп’ютер з усього, що коли-небудь виробляла Apple. Випущений в 1983 році, за рік до оригінального Macintosh, з технологічної точки зору Lisa перевершувала будь-який персональний комп’ютер того часу і могла похвалитися цікавими програмними рішеннями на зразок захищеної пам’яті або кооперативної багатозадачності.

На жаль, навіть такий передовий комп’ютер був непопулярний. Не допоміг і подальший ребрендинг в Macintosh XL — успіх виявився тимчасовим, і Apple, в кінці кінців, викинула 2700 комп’ютерів Lisa на звалище.

  • До речі, вперше в історії настільних комп’ютерів Apple. ?
  • Якщо вірити італійської Вікіпедії. ?