У попередній замітці я спробував вказати на те, що друге покоління Apple TV може стати для Купертіно чимось більшим , ніж хобі. Однак, деякі користувачі досі не можуть зрозуміти, для чого цей продукт взагалі існує і всіляко заперечують його революційність. Давайте спробуємо виділити п’ять основних причин, чому мільйони потенційних клієнтів можуть проігнорувати Apple TV.

Перша причина. Apple TV — це «обмежений» пристрій. З нової орендної моделлю телеприставка перетворюється в старшого брата AirPort Express, який вміє відтворювати потокове відео. Може бути, для деяких користувачів це саме те, що вони так довго шукали — приміром, iMac стоїть в одній кімнаті, а HDTV — в іншій. Але якщо у вашому розпорядженні знаходиться яблучний ноутбук, набагато вигідніше купити кабель і милуватися аналогічним результатом за менші гроші.

Звичайно, майбутній Apple TV зможе запускати програми, але поки що це тільки гіпотетична можливість. До того ж, любителі техніки Apple купують продукти, які чудові зараз, «з коробки», а не ті, які обов’язково стануть чудовими через кілька ітерацій, яких «треба тільки почекати».

Друга причина. Повноцінно використовувати Apple TV зможуть тільки жителі США, Великобританії, Канади, Австралії, Нової Зеландії, Франції, Німеччини та Ірландії, де iTunes Store підтримує можливість здавати відео-контент в оренду. Список країн, в яких працює Netflix, ще коротше: США і Канада. А орендувати теле-шоу можна взагалі тільки в США. І навіть якщо зареєструвати американський акаунт у iTunes, весь медіа-контент буде доступний тільки англійською мовою.

Звичайно, зараз можна придбати Apple TV «на виріст» і чекати, поки в наших країнах з’являться подібні можливості та сервіси. Але знаючи «інтерес» Apple до Росії та Україні можна сміливо припустити, що час очікування прагне до нескінченності :)

Третя причина. Як будь-який інший iOS-гаджет, Apple TV обмежено підтримує кодеки, в списку яких значиться H. 264, MPEG-04 і Motion JPEG. І якщо не зробити jailbreak, то можна сміливо забути від таких поширених відео-форматах AVI або MPG. Також, користувачеві непідвладне відтворення всього HD-відео, тому що Apple TV вміє програвати тільки 720p.

Звичайно, телеприставка гарантовано «прожует» абсолютно весь представлений в iTunes Store контент, але для захисту відео-файлів в ньому використовується DRM (на відміну від музики).

Четверта причина. Apple TV виглядає менш привабливо, ніж сучасні ігрові системи на зразок PS3 або Xbox. Приміром, PS3 може відтворити будь-який відео файл практично в будь-якому форматі, DVD, Blu-ray, ігри для PlayStation, що дозволяє завантажувати ігри з інтернет-магазину і так далі. У кожній моделі приставки є досить великий накопичувач і підтримуються зовнішні жорсткі диски — ні тим, ні іншим Apple TV похвалитися не може. Більше ніж впевнений, що ситуація з Xbox приблизно така ж.

Крім цього, у розвинених країнах відсоток тих, хто володіє HDTV, але не має ігрової приставки, досить малий, щоб зробити єдиний вибір на користь Apple TV.

П’ята причина. Приміром, проблем з купівлею або орендою фільмів бути не повинно — хороший вибір кіностудій дозволяє знайти практично будь-яку іноземну стрічку. Але прокат телешоу доступна тільки для невеликого числа телевізійних мереж, які підписали контракт з Apple. Це нагадує ситуацію в середині 2000-х, коли компанія починала продавати музику, але далеко не кожен лейбл хотів ділитися своїм прибутком з Купертіно.

І це, також, нагадує ситуацію в 2005 році, коли Стів Джобс представив можливість придбати фільм в iTunes Store. Правда, з представниками телевізійних мереж домовитися набагато складніше, так як вони хочуть більше грошей, ніж Apple готова їм запропонувати. До того ж, неможливо дізнатися, чи зможу я взяти улюблене телешоу напрокат чи ні.

В результаті, хороший старт продажів може говорити про привабливість пристрою, але без усунення більшості описаних недоліків Apple TV буде судилося залишитися хобі компанії.