Як повідомляє 9to5Mac, в нинішньому році яблучна компанія планує представити значно більш легкий і тонкий 12-дюймовий MacBook Air з радикально оновленим дизайном, відмовившись від слота SD-карт, звичних роз’ємів USB і навіть власних Thunderbolt і MagSafe. Цю інформацію популярного блогу надали анонімні джерела з числа співробітників Apple на підставі внутрішніх прототипів майбутнього ноутбука.

Нова модель може вийти значно менше існуючої 13-дюймової версії MacBook Air і порівнянною з розмірами з 11-дюймовим «повітряним ноутбуком». Для того, щоб розмістити дисплей з більшою діагоналлю, інженери компанії зі всіх сторін зменшили рамку навколо нього.

Apple також радикально підійшла до конструкції unibody-корпусу змінивши клавіатуру, розмір і форму динаміків. Точніше, їх, як і раніше, залишилося два, а інші «решітки» представляють із себе отвори для охолодження MacBook Air. Тепер що стосується клавіатури: дизайнери вирішили не відступати від концепції, озвученої Стівом Джобсом, і залишили повнорозмірні клавіші, розташувавши їх ближче один до одного, бажаючи зробити ноутбук як можна вже. Рамка навколо також була максимально зменшено, завдяки чому клавіатура займає практично весь простір від лівого до правого краю портативного комп’ютера.

Apple збирається змінити розташування деяких функціональних клавіш у верхній частині (кнопка Power замість Esc? Серйозно?) і поміняти зовнішній вигляд кнопок зі стрілками, щоб зробити клавіатуру як можна більш вузькою, не знижуючи при цьому загального зручності. Трекпад по ширині відповідає своєму «ближньому» з 11-дюймового MacBook Air, але при цьому трохи вище, практично торкаючись клавіатури і нижнього краю алюмінієвого корпусу. За словами анонімних джерел, він більше не видає характерного клацання при натисненні, як на поточних і попередніх моделях.

Мабуть, головною зміною в новому Ейрі може стати практично повна відсутність портів введення-виведення. Компанія з Купертіно має намір зробити ноутбук максимально тонким, відмовившись від всіх роз’ємів, які могли перешкодити їй досягти цього. Єдиним портом на лівій стороні повинен стати USB Type-C. А праворуч користувачі можуть розраховувати тільки на аудіо-роз’єм і два мікрофони, які використовуються для шумозаглушування. Ні стандартних USB, ні слота для SD-карт, ні навіть Thunderbolt і MagSafe. Щоправда, зазначає 9to5Mac, на даний момент Apple тестує відразу кілька прототипів, а значить кількість і асортимент портів до фінального релізу може змінитися.

Вибір на користь USB Type-C може бути зроблений з-за його розмірів і підвищеної швидкості передачі даних в порівнянні з USB 2.0 і 3.0. Серед інших плюсів: можливість, як у випадку з Lightning, вставляти коннектор будь-якою стороною, передавати живлення для ноутбука і зображення на дисплей. Але особисто я не можу уявити користувача, отримує задоволення від роботи з одним портом. Плюс чи не чекає його доля Thunderbolt, який за останні роки так і не запрацював хоч скільки б то не було значної частки на ринку комп’ютерної периферії, нехай і володіючи значними перевагами в порівнянні з USB?

Нарешті, джерела повідомляють, що 12-дюймовий MacBook Air може нагадувати за кольором сучасні iPhone і iPad в забарвленні «Space Gray». А його дебют повинен відбутися в середині 2015 року, по всій видимості, на відкритті щорічної виставки для Mac і iOS розробників WWDC. На жаль, про Retina-дисплей або вартість портативного комп’ютера у статті 9to5Mac мова не йде.

Зазвичай я ігнорую подібні чутки, але блогери вже не раз досить точно передбачали зовнішній вигляд таких ноутбуків Apple, і представлені ними ілюстрації також були створені на основі опису анонімних джерел, практично повністю співпадаючи з фінальною версією. Подивимося, чи виявляться вони праві на цей раз.