Adobe є найдавнішим партнером Apple і компанії продовжують співпрацювати в багатьох сферах, навіть незважаючи на розбіжності, пов’язані з небажанням Купертіно інтегрувати технологію Flash в свою мобільну операційну систему. Не так давно компанія представила нову версію своїх програмних продуктів для роботи з PDF Acrobat X (колишній Acrobat Pro) в декількох варіаціях і Reader X.

Рік Браун (Rick Brown), що відповідає в компанії Adobe за розвиток напрямку Acrobat, розповів про те, що компанія хоче зробити кращий інструмент для роботи з PDF і співпраці користувачів за допомогою формату документів, який фактично став індустріальним стандартом і використовується практично скрізь.

Першим за списком йде один з основних продуктів Adobe, який призначається для створення pdf-документів, в назві якого з’явилася римська буква X. Однією з найголовніших функцій в новому продукті, стала функція Actions. Вона дозволяє адміністратору налаштувати послідовність дій , які повинні здійснювати користувачі під час створення або роботи з документами.

Adobe працює над інтерактивністю своїх рішень, тому тепер користувачі зможуть вставляти в документи Flash-елементи: аудіо, відео, тривимірне вміст та інший медіа-контент. Для цього компанія підготувала набір передвстановлених шаблонів, які повинні значно полегшити процес створення таких документів. А для просунутих користувачів передбачена можливість розробки на Adobe Flex. Також, в Acrobat додали підтримку Microsoft SharePoint.

Поряд з Adobe Acrobat X була представлена нова версія Adobe Reader, яка також слідує модним тенденціям і змінила арабську десятку на римську. Одними з головних змін оновленого Reader стала нова система безпеки, яка значно обмежує свободу pdf-документів в ізольованому оточенні (так звана «пісочниця», sandbox), що використовують різноманітні сценарії.

Думаю, ви і так знаєте, що це одна із самих «хворих» тим як Adobe, так і для Apple, адже сумнозвісний сайт jailbreakme.com міг здійснювати злом iOS саме завдяки pdf-уразливості.

За даними Adobe, близько половини всіх pdf-документів відкриваються та прочитуються в браузерах. Однак, у компанії вважають, що у деяких користувачів можуть виникнути проблеми з інтерфейсом Reader, «вкладених» в інтерфейс браузера. Тому в новій версії від неї вирішили відмовитися. Всі основні функції начебто друку, переміщення по документу, пошуку фрази та ін. будуть доступні через стандартні пункти меню або клавіатурні шорткаты.

Правда, на даний момент це вдалося реалізувати для трьох браузерів: Safari, Firefox і win-версії Internet Explorer. Робота над забезпеченням сумісності з Google Crhome знаходиться в завершальній стадії.

Природно, Adobe не могла залишити без уваги ще один популярний нині тренд — використання хмарних сховищ даних. Компанія пропонує користувачам скористатися новою послугою, що дозволяє спільно використовувати pdf-документи. Крім цього, користувачі можуть створювати їх безпосередньо в інтернеті, завантажуючи їх потім через інтерфейс Reader. Вартість доступу до хмарних сервісів Adobe в США починає від 10$ в місяць.

Для роботи Mac-версії Acrobat X потрібно OS X 10.5.8 і вище. Продукти з нової лінійки будуть доступні в наступному місяці.