Через багато місяців напруженої розробки Adobe нарешті офіційно представила очікуваний фото-редактор для планшетів — Photoshop Touch вже зараз доступний в App Store за 9,99$. Варто відзначити, що цей додаток сумісно тільки з iPad 2 і тільки з п’ятою версією мобільної операційної системи Apple.

Аналогічне додаток роздобули користувачі конкуруючої платформи Google Android — тому немає нічого дивного в тому, що інтерфейс обох версій виглядає практично однаково. Тим не менш, Adobe добре попрацювала — завдяки чудовим можливостям продукт виглядає вельми привабливо:

  • Деякі популярні функції з настільною версією Photoshop були спеціально адаптовані для роботи на екрані планшета і управління пальцями. Наприклад, це відноситься до шарів, інструменту для виділення області зображення, ефектів і фільтрів.
  • Користувачі можуть заповнити деяку область на шарі за допомогою фотознімка, камери iPad 2 і унікальної функції Camera Fill.
  • Дуже цікавий інструмент Scribble Selection tool дозволить вибрати частину зображення і позбавити її від зайвого фону. А завдяки Refine Edge можна з легкістю вибрати навіть дуже дрібні елементи, наприклад, волосся.
  • Природно, остаточний варіант картинки можна буде надрукувати на принтері, що підтримує технологію бездротового друку AirPrint.
  • Також ви можете пересилати створені файли в Adobe Creative Cloud і відкривати їх в настільному Photoshop CS5. Правда, хмарний сервіс Adobe поки ще не запущено, а щомісячна передплата на нього буде коштувати близько 50$ в місяць.
  • Додаток підтримує зображення з максимальною роздільною здатністю 1600?1600 точок.

Головна мета Photoshop Touch полягає в тому, щоб дозволити редагування та обробку фотографій на ходу, не піклуючись про те, де будуть зберігатися зображення. Причому, зробити це максимально просто і ефективно.

В якості джерела фотографії може виступати сервіс пошуку по картинках від Google, iPad 2 камера, Photo Stream або Facebook-профіль, який підключається прямо в додатку. Звідти ж можна публікувати отримані зображення в Facebook і переглядати коментарі.

Розробники Adobe додали в Photoshop Touch можливість переглянути деякі покрокові навчальні матеріали, які покажуть потенціал програми, основні можливості і техніки, що дозволяють добитися кращих результатів обробки зображень. Однак, через апаратних вимог все це добро буде працювати тільки на останньому поколінні iPad.

Чесно кажучи, мені було б дуже цікаво випробувати Photoshop Touch в дії. Все-таки, робота в такому додатків з сенсорним інтерфейсом — це дуже цікавий експеримент. До того ж, завдяки сумісності форматів файлів, можна буде почати почати роботу над проектом на настільному комп’ютері в Фотошопі, а продовжити — на планшеті.

Купити Photoshop Touch для iPad 2 можна вже зараз в App Store за 10$.