Поки всі акціонери Apple, інвестори та просто зацікавлені користувачі активно готуються до запланованого на сьогоднішній вечір оголошення фінансових показників за третій фінансовий квартал і традиційної конференц-зв’язок, супроводжуючу це подія, акції AAPL вкотре «пробивають стелю» і встановлюють новий історичний рекорд: більше 370 доларів за акцію.

На думку експертів, таку високу ціну обумовлює безліч факторів — хороша робота компанії в минулому кварталі, що зумовить пристойні фінансові результати, очікування виходу Lion і пов’язаний з цим ажіотаж, уявлення нових програмних продуктів, в тому числі iOS 5 і iCloud, а також найголовніше — перший крок до перемоги в суді над HTC.

На даний момент вартість акцій AAPL становить 373,80 американських доларів, а ринкова капіталізація компанії з Купертіно — 344,37 млрд., що вже на 120,14 млрд. більше аналогічного показника найближчого технологічного конкурента, корпорації Microsoft.

У зв’язку з такою динамікою експерти і аналітики почали будує прогнози, що вже восени Apple може обігнати Exxon Mobil Corporation (нинішнього лідера за значенням ринкової капіталізації) і з «найдорожчою технологічною компанії світу» перетворитися просто в «найдорожчу компанію світу».

На всяк випадок додам, що минулі результати не є показником майбутніх цін на акції, а цей пост не варто розглядати в якості фінансової консультації.