У фотобиблиотеке смартфонів регулярно скупчується велика кількість графічного матеріалу: фотографії з MMS-повідомлень, збережені зображення з MobileSafari, різноманітні скріншоти, не кажучи вже про спеціальні програми для обробки зображень і фотографіях, зроблених камерою гаджета. Зазвичай, iPhoto може легко передавати ці зображення на Mac, але що робити, коли справи йдуть не так добре і певні фотографії відмовляються покидати ваш смартфон?

Захоплення зображень Snow Leopard

Насамперед, можна спробувати звернутися за допомогою стандартного додатка Snow Leopard під назвою Захоплення зображень (Image Capture), яку можна знайти в папці Програми (Applications). Оскільки в якості стандартного USB-протоколу iPhone, iPod touch і iPad використовується PTP (Picture Transfer Protocol), будь-який з пристроїв однаково успішно визначається на різних платформах як звичайна фотокамера.

Після запуску програми в правій панелі потрібно вибрати наш гаджет, а фотографії на ньому відображаються праворуч. Серед них слід виділити ті, які потрібно імпортувати, а заодно і встановити за допомогою випадаючого списку папку для імпорту.

Також, цю відмінну утиліту можна використовувати для простого видалення деяких фотографій з iPhone. На жаль, Image Capture використовує ту ж технологію, що і iPhoto, тому може не впоратися з пошкодженими або неправильно збереженими зображеннями.

Файлова система iPhone як флешка

На даний момент існує декілька різноманітних інструментів для того, щоб переглядати мобільний гаджет в системі як звичайний USB-накопичувач. На жаль, початкові варіанти не відрізнялися гнучкістю і мали свої обмеження. Тому я зупинився на безкоштовній утиліті iPhone Explorer, яка доступна для Mac і Windows, працює навіть без jailbreak, але дозволяє практично ефективно працювати з файловою системою гаджетів.

Господині на замітку: серед додатків, які я відніс до «первинним варіантами», мені найбільше сподобався Phone Disk від розробників iPhone Explorer. Додаток платне, але до 1 грудня його можна активувати за допомогою ключа 2H96A-QK7MX-08GEYK1V-ZR6S8 (ось така роздача).

Phone Disk додає іконку в панелі меню і при знаходженні яблучного смартфона вмонтовує в систему як звичайний знімний диск. Тому на нього можна просто зайти через Finder або Windows Explorer.

Це додаток використовує дещо відмінну від iPhoto або Image Capture техніку для роботи з файлами. Після запуску програма потрібно зайти в каталог /var/mobile/Media/DCIM. А для копіювання зображень можна перетягнути цю папку, наприклад, на робочий стіл.

Іноді, це відмінний спосіб «вправити мізки» смартфону і iPhoto, які з якихось причин не хочуть імпортувати файл стандартними засобами.

Використання резервної копії iTunes

Останній спосіб відноситься до розряду «коли нічого не допомагає». Якщо імпорт або копіювання людяними методами здійснити не виходить, можна спробувати роздобути фотографії з резервної копії мобільного гаджета (ось чому бажано зробити синхронізацію з iTunes перед імпортом і переконатися, що фото-бібліотека теж синхронізується).

Отримати доступ до резервної копії можна в каталозі /Users/ім’я користувача/Library/Application Support/MobileSync/Backup, але проблема полягає в тому, що імена файлів змінено і користувач не зможе розшифрувати їх без допомоги спеціальних додатків сторонніх розробників.

На мій погляд, одним з кращих додатків цього плану є безкоштовна утиліта Backup Extractor. Після запуску програми достатньо вибрати бекап пристрою, знайти в списку рядок з написом «iOS Files», виділити її і натиснути на кнопку вилучення (Extract). Через деякий час ви зможете знайти в результуючій папці аналогічний каталог DCIM, в якому містяться всі фотографії.

Як бачите, незважаючи на закритість платформи, деякі дії над вмістом iOS можна виконати не тільки за допомогою офіційних інструментів. Також, я сподіваюся, що один з описаних вище методів обов’язково стане у нагоді нашим читачам при виникненні будь-яких труднощів.