Ось вже чого ніхто не чекав від Amazon, так це запуску магазину додатків для Mac OS X, який був представлений буквально кілька годин назад і по ідеї розробників повинен скласти конкуренцію Mac App Store. Гаразд, жартую, кому як не Amazon нав’язувати конкуренцію Apple в цій сфері?

Mac Download Store являє собою звичайний каталог програм для Mac, який практично нічим не відрізняється від інших розділів онлайн-магазину Amazon, дозволяє переглядати виставлені на вітрині» програми та ігри прямо в браузері, а також з його допомогою завантажувати покупки.

Що цікаво, Amazon ніяких специфічних вимог до продаваним додатками не виставляє (на відміну від Mac App Store), тому в каталозі вже «красуються» Office for Mac 2011 і кілька популярних ігор від великих видавців — наприклад, Dragon Age 2, Civilization V або Sims Medieval.

Як і в Mac App Store, Amazon має даних про своїх клієнтів, а також методи їх оплати. Тому процес покупки додатків повинен стати дуже легким для всіх без винятку користувачів — як досвідчених, так і початківців. Але, на відміну від Mac App Store, магазин Amazon не вимагає установки будь-якого додаткового програмного забезпечення і чудово працює в будь-якому сучасному браузері.

Судячи з офіційної інформації, користувачі зможуть завантажувати всі куплені в Mac Download Store програми та ігри в будь-який час і необмежену кількість разів. Але при цьому кількість комп’ютерів, на яких ви зможете встановити і використовувати, буде змінюватись в залежності від уподобань видавців конкретної програми або гри. Природно, швидкість завантаження додатків буде залежати тільки від вашого інтернет-провайдера і обраного тарифного плану.

Схоже, Amazon зацікавився ідеєю відкрити магазини додатків для декількох платформ ще в початку цього року, коли був представлений Amazon Appstore для мобільних пристроїв, що працюють під управлінням Google Android (і через кілька місяців компанія отримала цілком очікуваний судовий позов від Apple в зв’язку з незаконним використанням зареєстрованої товарної марки).

Apple, звичайно ж, буде і далі просувати власний Mac App Store в якості найпростішого інструменту для покупки і установки додатків, але особисто я з цікавістю поспостерігавши за моделлю Amazon — вона себе вже досить непогано зарекомендувала, тому запросто може скласти конкуренцію яблучному магазину настільних додатків. А клієнтська база у Amazon не гірше, ніж в Apple.

Так чи інакше, обидва магазину повільно, але впевнено знищують усе, продажі якого і так значно знижуються в останні 2-03 роки.