Через деякий час після початку нового судового розгляди між Apple і Amazon з приводу товарного знака «App Store», керівники одного з найбільших інтернет-магазинів світу провели «попереджуючий удар» по Apple і майбутньою iOS 5, яка за чутками буде дуже тісно зав’язана на хмарних сервісах, і представили два нових продукту.

Як і передбачали деякі аналітики, Amazon запустив роботу свого нового сервісу для зберігання даних Cloud Drive і пов’язаного з ним музичного веб-програвача Cloud Player раніше Apple. Тепер кожен користувач, у якого є обліковий запис в цьому інтернет-магазині, може за допомогою браузера з підтримкою flash-плеєра безкоштовно завантажити на сервери компанії до 5 ГБ різноманітних даних, а якщо серед них є MP3 або завантажені з iTunes Store аудіо-файли без захисту DRM, то і прослухати їх через браузер. Більш того, в хмарне сховище автоматично будуть додаватися й ті музичні файли, які користувач купив безпосередньо в магазині Amazon, і при цьому вони не впливають на дискові квоти.

Для вимогливих користувачів Amazon поряд з безкоштовним тарифом пропонує ще 6 оплачуваних планів по 1 долару за кожен додатковий гігабайт місця в Cloud Drive:

  • 20 ГБ — 20$ в рік;
  • 50 ГБ — 50$ в рік;
  • 100 ГБ — $ 100 в рік;
  • 200 ГБ — 200$ в рік;
  • 500 ГБ — 500$ в рік;
  • 1000 ГБ — 1000$ в рік.

Але як би це цікаво не звучало, саме час вказати на один дуже суттєвий нюанс, який можна застосувати для всіх користувачів, які живуть за межами США — поки що Cloud Player доступний тільки американцям (швидше за все, питань ліцензування медіа-контенту), але хмарним дисковим сховищем може користуватися житель будь-якої країни світу.

UPD: Варто було мені зайти кілька разів через американські проксі, як сайт перестав говорити, що сервіс тільки для жителів США.

В принципі, Cloud Player є практично повним аналогом сервісу Lala, який був куплений компанією Apple більше півтора років тому і закритий у минулому році. Різниця лише в тому, що Lala пропонувала купити кожну пісню за 10 центів, щоб потім прослуховувати в будь-який час в потоковому режимі необмежену кількість разів. Тому анонс цих продуктів і якщо не зрушить терміни подання iOS 5, то, як мінімум, потребує від Купертіно адекватної відповіді по вартості і можливостей власного сервісу.

Прекрасно видно, що Amazon орієнтується на платформу Google Android — офіційного клієнта для iOS немає і, схоже, не з’явиться в найближчому майбутньому. І справа навіть не у відсутності flash-плеєра на яблучної мобільній платформі: він необхідний для завантаження даних в Cloud Drive, але не для відтворення музики. Просто нові сервіси повинні скласти пряму конкуренцію iTunes Store і замість того, щоб показати інтерфейс плеєра, користувачам пропонують використовувати останній Internet Explorer. Відмінна жарт :)

До речі, є спеціальне міні-додаток Amazon MP3 Uploader для Mac OS X і Windows, яке поки що тільки підтримує mp3 і m4a (без DRM) і не підтримує значно більшу кількість аудіо-форматів: wma, m4p, wav, ac3, ogg, ape, flac і інші.

Як ви думаєте, чим відповість Apple? Пропоную обговорити в коментарях!