Розробникам сервісу Readability, який з допомогою приховування всієї непотрібної графіки та елементів дозволяє звичайним користувачам не відволікатися від читання веб-сайтів, відображаючи їх в полегшеному вигляді, сьогодні поділилися планами на майбутнє. Вони досить амбітні і включають в себе нові фундаментальні зміни та покращення, в тому числі, соціальні фішки, моделі підписки, за допомогою якої можна підтримувати улюблених письменників та блогерів, інтеграцію з мобільними пристроями, збереження оброблених» в Readability сторінок для подальшого читання і партнерство з іншим не менш популярним веб-сервісом Instapaper.

Однією з найбільших нових можливостей оновленого Readability стане можливість оформити передплату, яка спрямована на підтримку письменників і видавців. Початкова вартість передплати становить 5$ в місяць, але кожен користувач може заплатити стільки, скільки вважатиме за потрібне. При цьому 70% від суми буде передаватися письменникам, матеріали яких користуються популярністю у конкретного споживача. Тому очевидно, що чим більше користувачі заплатять, тим більше грошей отримають власники опублікованих матеріалів. Крім цього, розробники вирішили залишити «базовий» Readability, який не вимагає передплати і може бути використаний абсолютно безкоштовно.

Партнерство з Марком Арментом (Marco Arment), творцем сервісу Instapaper і провідного розробника платформи Tumblr, також заслуговує особливої уваги. По-перше, Марко став консультантом Arc90 — компанії, яка створила Readability. По-друге, в Instapaper скоро буде додана спеціальна опція, що дозволяє увімкнути можливість відправки логів читання в ваш аккаунт Readability (якщо він у вас є), щоб за творці сервісу могли «розплатитися» з письменниками. І, нарешті, саме Марко розробив мобільний додаток для Readability, засноване на власній програмі Instapaper для iOS.

У ньому аналогічно розташується список відзначених для «майбутнього прочитання статей, тому обидві програми будуть досить схожі між собою. Readability для iOS вже направлено в App Store на затвердження, тому його офіційний реліз відбудеться як тільки цензори «дадуть добро». По всій імовірності, це станеться в районі одного-півтора тижнів або близько того.

Серед інших нововведень можна виділити можливість розшарювати ваш список читання друзям і фоловерам, відправляти посилання на «оброблені» у Readability сторінки через Facebook, Twitter або по електронній пошті. Також, письменники і блогери можуть додавати різні функції Readability безпосередньо на свої сайти, використовуючи набір інструментів, який доступний в спеціальному розділі сайту розробника.

Нагадаю, що самим великим успіхом цього сервісу стало його використання для забезпечення роботи функції «Тільки текст» настільного Safari 5, в додатку Amazon Kindle і, зовсім недавно, розробники мобільної версії програми для читання новин Reeder теж додали підтримку Readability в свій клієнт для iPhone, iPod touch і iPad.