Згідно ресурсу PCWorld, військово-повітряні сили США раптово вирішили відмовитися від покупки близько 3000 планшетів iPad 2 через кілька днів після того, як місцеві інтернет-ресурси підняли питання про використання мобільного додатку GoodReader для шифрування і читання документів. Пікантність ситуації полягає в тому, що творцем вищезазначеного додатка є російська розробник.

Відповідно до початкового плану, опублікованому в кінці грудня на сайті американських держзакупівель, ВПС планували купити рівне 2861 яблучний планшет для штабу Командування спеціальних операцій ВПС (Air Force Special Operations Command), який обслуговує парк літаків спостереження і бойових вертольотів. За умовами тендера iPad 2 повинні комплектуватися прекрасним і функціональним додатком GoodReader, щоб пілоти і члени екіпажу могли працювати з технічними інструкціями та іншою корисною інформацією в електронному вигляді.

Цей додаток вже давно і досить успішно застосовується в аналогічних проектах Alaska Airlines, Delta і інших авіакомпаній. Але якщо для звичайної цивільної авіації національність автора GoodReader не має значення, то Боба Бревина (Bob Brewin), співробітник компанії NextGov, що займається технічною підтримкою американського уряду, зацікавив один факт: ВВС США збирається використовувати в своїх спецопераціях вироблені в Китаї планшети і додаток, розроблене москвичем Юрієм Селюковим, нехай воно навіть відповідає виставленим «вимогами безпеки і синхронізації» :)

Вимоги безпеки, мабуть, мають на увазі шифрування файлів, з яким чудово справляється GoodReader. Природно, це досить важлива вимога, оскільки сам по собі iPad 2 не був сертифікований за Федеральним стандартам обробки інформації FIPS 140-02 (Federal Information Processing Standard) для безпечного зберігання і передачі даних.

Незважаючи на це, нинішні і колишні військові чиновники висловили стурбованість і відзначили, що використання російської ЗА несе потенційну загрозу національній безпеці, попросивши ВВС перевірити компанію-розробника та його код додатка. Однак, замість цього військові просто відмінили тендер.

Але раз історія все-таки отримала розголос, Боб Бревин вступив у листування з Юрієм Селюковим, виклавши йому в листі всі свої роздуми з цього питання:

Селюков у відповіді на лист спростував припущення, що GoodReader може представляти загрозу безпеки для урядових користувачів США тільки тому, що його розробником є російська:

«Невже хтось ще живе в 70-х? На чому ґрунтуються ваші образливі припущення і чи є у вас реальні факти або скарги, що такі речі взагалі коли-небудь траплялися? Я не пов’язаний ні з якими урядовими установами, в тому числі, росіянами. GoodReader не містить в собі шкідливий код. Сказавши це, я готовий до будь-яких тестів на безпеку, які можна провести з моїм додатком».

Молодець, Юрій, що ще можна сказати? :)