У мене складається таке відчуття, що з допомогою нової прошивки Apple збирається позбавити хліба» розробників відразу декількох класів програм, які на даний момент дуже поширені в App Store. Вчора ми з вами згадували додаток Reminders, а тепер компанія замахнулася на «святе» — обмін миттєвими повідомленнями SMS.

iMessage став одним з найбільших сюрпризів презентації, відкриває WWDC. Але навіть після встановлення першої бета-версії iOS 5 безліч користувачів зіткнувся з невеликою проблемою — вони просто не знайшли цю функцію.

Виявляється, iMessage — це не окрема мобільна програма. Замість цього Apple просто розширила можливості стандартного додатка Повідомлення.app для відправки та отримання SMS. Це досить логічно, адже користувачам не доведеться зайвий раз перемикатися між двома додатками, які виконують ідентичні функції, а також піклуватися про синхронізацію контактів для обох програм.

Цікавіше за все те, що вам не потрібно знати Apple ID ваших друзів або вручну вимагати від свого мобільного гаджета відправляти повідомлення iMessage замість SMS. Прошивка автоматично перевіряє наявність iOS 5 на смартфоні вашого співрозмовника і в разі «позитивного відповіді» відправить йому саме повідомлення iMessage — це гранично просто і, скоріш за все, дозволить безлічі людей не витрачати гроші на відправку SMS.

Більше того, слідом за знаходженням відповідності між одержувачем повідомлення і його контактом, в адресній книзі з’являється невеличка синя іконка, яка нагадає вам, що SMS-ки цього людина вже можна не писати.

Також, повідомлення різного типу відрізняються один від одного за допомогою кольору: для SMS фон залишається зеленим, для iMessage — синім, так і підказка у рядку введення нового повідомлення теж відрізняється («Text Message» і «iMessage» відповідно).

Схоже, анонс такої чудової можливості схвилював не тільки звичайних користувачів, але і стільникових операторів, які фактично можуть втратити частину доходів від пересилання SMS (трохи не забув згадати, що з допомогою iMessage ви також зможете відправляти фотографії і навіть відео, а це зводить нанівець доходи від MMS :) ) ДО того ж, завдяки можливості використовувати Apple ID замість номера телефону, листуватися зможуть навіть власники iPod touch і iPad.

В цілому iMessage має дуже високий потенціал, хоча я і не вірю, що він зможе повністю витіснити SMS-ки. До того ж я не виключаю, що в перший час деякі стільникові оператори спробують заблокувати цей протокол, як було у випадку зі Skype (потім, правда, всі заспокоїлися і знову дозволили їм користуватися).

Але найприємніше укладає в тому, що ви навіть не повинні замислюватися, яким чином організована робота цієї функції — ви просто спілкуєтеся зі своїм співрозмовником. Адже Джобс не даремно сказав, що Apple намагається робити речі, які просто працюють».