Згідно прес-релізу, iPhone 4S — є «першим телефоном, який вміє інтелектуально перемикатися між двома антенами для передачі і прийому даних». На жаль, ця перевага може незабаром стати причиною нового судового розгляду між Samsung і Apple.

Пропоную для початку розібратися, в чому полягають різниця в конструкції двох смартфонів. Торішній iPhone 4 міг похвалитися однією стільникового антеною, яка розташовувалася в нижній частині гаджета. Зверху перебувала антена, що забезпечує роботу модулів GPS і Wi-Fi. Вибір такої конфігурації призвів до міжнародного скандалу», в результаті чого Стіву Джобсу довелося виправдовуватися перед журналістами, вести їх у свої «чорні лабораторії» і безкоштовно роздавати чохли-бампери.

Але вже під час запуску першого CDMA-смартфона, розробленого спеціально для американської компанії Verizon, були виявлені деякі зміни: антена GPS і Wi-Fi «переїхала» під задню скляну кришку, а у верхній частині пристрою з’явилася друга стільникова антена (так зване просторова різноманітність).

Все вказує на те, що така конструкція все-таки позбавить користувачів від «захоплення смерті», оскільки телефон міг перемикатися між антенами в залежності від стану сигналу. А інженери Apple небезпідставно вважали, що у середньостатистичного власника iPhone 4 не вийде одночасно перекрити обидві антени під час телефонного дзвінка.

Однак, відмінність між смартфонами все-таки існує: CDMA-модель iPhone 4 використовувала обидві антени для прийому і тільки одну, основну, для передачі. У свою чергу, дві антени iPhone 4S здатні здійснювати прийом та відправку даних незалежно від того, в якій мережі працює смартфон, GSM або CDMA. За словами Спенсера Вебба (Spencer Webb), власника компанії AntennaSys, «iPhone 4S дійсно може бути першим телефоном, що використовують даний підхід, і цей факт гідний великої уваги».

Але, як ви розумієте, в кожній бочці меду є своя ложка дьогтю. Датський професор Герт Педерсен (Gert Pedersen) з Ольборгского університету упевнений, що ця «ідея досить хороша, але питання полягає в тому, чи зможе Apple використовувати цю конструкцію?»

На думку вченого, Apple, швидше за все порушила два патенти (перший і другий), які Samsung отримала ще в 2007 році, але досі не використала в поточних судових розглядах. Ці документи належать до системи з декількома антенами і описують методи їх вибору:

«Я не можу стверджувати, що мало місце безпосереднє порушення патентів, але існує не так багато способів вибору правильної конструкції антени, яка б не порушувала безліч чужих патентів. Крім того, подібні рішення не можна називати „інноваційними“, оскільки вони вже довго використовувалися. Наприклад, в бездротових телефони DECT і деяких інших телефонах».

Якщо нова система антен насправді порушує інтелектуальну власність Samsung, нас чекає ще один дуже цікавий виток «патентної битви» між двома компаніями. І невже на підставі цих даних корейці вимагали заборонити продаж наступного покоління iPhone ще до того, як смартфон був представлений?