Зазвичай після оновлення Apple вішає в своєму онлайн-магазині на зображення продукту невеликий лейбл з написом «New». Так було і у випадку з Mac Pro, який був анонсований в якості нового продукту, незважаючи на мінімальні зміни в аппратаной начинці. Але, схоже, вже вчора компанія з Купертіно змінила свою думку.

Якщо безпосередньо у день відкриття WWDC список комп’ютерів в онлайновому Apple Store виглядав так…

…то вже на наступний день етикетка «New» у Mac Pro зникла:

По правді кажучи, я прекрасно розумію користувачів, які два роки чекали нового покоління Mac Pro, а в результаті отримали зовсім незначні зміни. Досить добре своє розчарування описав Марко Армент (Marco Arment), творець популярного сервісу Instapaper:

Сьогодні, після двох років, Mac Pro був «оновлено». Це щось на кшталт: тепер ми можемо вибрати трохи більш швидкий процесор двох-річної давності, а інші опціональні процесори дворічної давнини стали трохи дешевше.

Ні тобі процесорів Xeon E5, ні USB 3, ні Thunderbolt. Вони навіть постачають комп’ютери з тими ж відеокартами дворічної давності. Та ж сама материнська плата 2010 року, але трохи інший процесор. От і все.

Інші потенційні покупці висловили приблизно аналогічний букет почуттів, адже чутки про встановлення нових процесорів Intel Xeon E5 в майбутнє покоління Mac Pro обговорюються вже майже рік. Дійшло навіть до того, що Тіму Куку довелося відповісти на гнівного листа одного з фанатів лінійки професійних продуктів Apple на ім’я Франк та пообіцяти відновити комп’ютер в 2013 році.

Ось приблизний переклад його відповіді:

Франц,

Дякую за ваш лист. Наші професійні користувачі (начебто вас) дуже багато значать для нас значать. На жаль, у нас не було можливості поговорити про нові Mac Pro на заході, але не хвилюйтеся, ми працюємо над дечим дійсно прекрасним для випуску в майбутньому році. Сьогодні ми оновили поточну модель.

Ми продовжимо додавати в Final Cut Pro революційні функції начебто кращою в галузі мультикамерной підтримки, і ми вже додали нові можливості для обробки зображень в Aperture.

Також, ми представили MacBook Pro з сетчаточным дисплеєм, який є прекрасним вибором для багатьох професіоналів.

Тім

Сподіваюся, “дещо справді прекрасне” передбачає випуск нових продуктів, а не позбавлення від проблеми моделі, як було у випадку з Xserve, 15″ MacBook або 17″ MacBook Pro.