Наступного тижня відкривається Worldwide Developer Conference (WWDC’08), яка пройде з 9 по 13 червня в Сан-Франциско. Зазвичай це одне з найбільших подій в житті Apple і всього mac-спільноти. Історія показує, що на WWDC часто демонструють широкій публіці Apple-новинки, тому багато хто з нетерпінням чекають понеділка, коли, можливо, Стів Джобс дістане з кишені новий iPhone 3G, а може і алюмінієвий MacBook або MacTouch.

WWDC — це не тільки виступ Джобса і демонстрація новинок, але і міжнародна зустріч розробників програмного забезпечення для Mac. Тому саме на цій конференції проходить підведення підсумків і оголошення переможців Apple Design Award, якою відзначаються найцікавіші, видатні та інноваційні mac-додатки. У цьому році також роздадуть mac-оскари у різних категоріях, і лауреати будуть пишатися цим ще довго.

Думаю не варто говорити про те, що програми-переможці варто звернути увагу. Це я і хочу зробити, коротко розглянувши торішніх «оскароносців», особливо напередодні Apple Design Award 2008.

Best Mac OS X Leopard Application

Delicious Library 2.0 a

У цій номінації визначається краща програма, яка «по повній» використовує нові технології, що з’явилися в Mac OS X Leopard. Додому гордо задерши ніс поїхали розробники Delicious Library 2.0 (alpha). Примітно те, що ще в сирому альфа-статус програма добилася серйозного успіху.

Коротко кажучи, Delicious Library — це каталогізатор всього і вся: від книг, фільмів і музики до програм, електроніки, іграшок і інструментів. Буквально минулого тижня відбувся реліз Delicious Library 2.0, яку можна купити за ціною $40.

Best Student Application

Picturesque 1.0

У номінації «Краще Студентческое додаток» змагаються програми, написані юними даруваннями, а, саме, студентами. Ось така підтримка молодих розробників. Всіх обійшла в минулому році Picturesque 1.0 — це проста програма з простою метою: зробити зображення більш красивими, як пише сам розробник.

За цей рік вийшла вже друга версія цього дійсно простого і чудового редактора. Щоб багато не говорити, рекомендую прочитати огляди колег-блогерів: Picturesque — в допомогу блогерам, Picturesque 2.0: обробка картинок в стилі Apple. Ціна Picturesque 2.0 — $34,95.

Best Mac OS X User Experience

Coda 1.0

Тут перемагає програма, яка має добре організований, привабливий і «відполірований» користувальницький інтерфейс. З іншого номінацію можна було б назвати «Саме User-Friendly Додаток».

Найбільш дружньою до користувача в минулому році опинилася Coda 1.0. Програма в першу чергу зацікавить web-дизайнерів та веб-розробників. Coda поєднує в собі текстовий редактор, менеджер сайтів, термінал, css-редактор і обширний довідковий матеріал по HTML, CSS, Javascript і PHP. Ціна — $79.

Best Mac OS X Dashboard Widget

BART Widget 1.0

Як вже зрозуміло з назви, тут мірялися силою віджети для Dashboard, які з’явилися ще в Mac OS X Tiger. Володарем Apple Design Award 2007 став BART Віджет, який покликаний допомогти спланувати поїздку на поїзді по залізницям в північній частині Каліфорнії. Приз пішов такий ось локально орієнтованої програми, тому тут і додати більше нічого, тому що підвідомчий Шварцнеггеру штат далеко від мене, так і від багатьох читачів Маковода.

Best Mac OS X Developer Tool

CSSEdit 2.5

Так як WWDC все таки конференція для розробників софту, то як же тут обійтися без номінації «Кращий друг программера». Переможцем став не новачок, а вже досить відома і популярна програма для роботи з CSS-стилів — CSSEdit 2.5.

Цей CSS-редактор дійсно, я вам скажу, дуже і дуже не поганий. Сам користуюся при нагоді і вам рекомендую. Програма не безкоштовна, але має досить розумну ціну — $29,95.

Best Mac OS X Game

World of Warcraft: The Burning Crusade 2.0

Геймерів теж не образили і влаштували конкурс. Можливо також для стимуляції ігрової індустрії для mac, так як ситуація з іграми плачевна, хоч і з позитивними зрушеннями за останній час.

А переможцем стала «World of Warcraft: The Burning Crusade 2.0» — просто мегахіт серед масових рольових онлайн-ігор. Як раз в цьому році, кількість гравців по всьому світу перевищила 5 млн., і це тільки «обліковані» на офіційних серверах. Гра не погана, власноруч тестував на Mac OS X, але в залежність не впав. Будьте обережні — особисто знаю одного WoW-наркомана.

Best Mac OS X Scientific Computing Solution

Papers 1.0

Ну і остання, але від цього не менш важлива, номінація додатків для наукових та інженерних цілей. Нагороду отримала Papers 1.0 — програма для пошуку, систематизації і акуратного «складування» наукових праць: журнальних статей, монографій, дисертацій і т. п..

Ця програма мені особливо дорого, як один з яскравих прикладів того, що під mac пишуть кращий софт. Я дуже довго шукав подібну програму і знайшов її буквально через місяць після переходу на Mac OS X. (Якщо кому цікаво, то з задоволенням зроблю огляд Papers)

* * *

Подивимося, що нам покажуть на WWDC’08 і дізнаємося про нові семи кращих програмах року.