На початку липня, як відомо, пройшла одна з найбільших конференцій розробників mac-софта за всю історію її існування — Worldwide Developer Conference (в народі кличуть WWDC’08). Нарешті-то багато хто зітхнув з полегшенням, дочекавшись нарешті iPhone 3G і нову прошивку 2.0 для iPhone/iPod touch. Також ми дізналися про новий сервіс MobileMe, магазині iPhone-софта AppStore і про майбутньої Mac OS X 10.6 Snow Leopard.

В рамках WWDC крім оголошення нових продуктів від Apple і спілкування розробників подвоят підсумки конкурсу Apple Design Award, в якому зазначають самий цікавий і перспективний софт. Напередодні проведення WWDC’08 я розповідав про програми, які отримали mac-Оскар в минулому році, тобто були відзначені Apple Design Award 2007. Давайте глянемо, які програми стали кращими з кращих на цей раз.

Відразу варто відзначити, що особливу увагу було приділено в цьому році програм для iPhone. Це цілком логічно, адже Джобс у своєму виступ дохідливо пояснив, що на сьогоднішній день бізнес Apple — це табурет про трьох ногах: Mac, iPhone, iTunes.

Отже, дивимося на лауреатів Apple Design Award 2008.

Best Mac OS X Leopard Application

ScreenFlow 1.1.1

Кращою програмою для Леопард журі визначило в цьому році стала вже досить популярною Screen Flow. Програма призначена для запису і обробки скрінкасти — відео записів десктопа з коментарями. Скринкасты часто використовуються для демонстрації роботи програми, наприклад, або підготовки онлайн-версій презентацій, навчальних матеріалів і т. д..

ScreenFlow може одночасно записувати те, що відбувається на десктопі і, наприклад, диктора з iSight або подклюенной DV-камери, і звичайно ж звук з аудіокарти і мікрофона. Також в ScreenFlow є відео редактор для фінальної підготовки скрінкасти, накладення ефектів, експорту і т. д..

Best New Mac OS X Leopard Game

Guitar Hero III: Legends of Rock 1.1

Гра року покликана звільнити причаївся в надрах вашої душі рок-музиканта. У грі Guitar Hero вас випустять на сцену з концертом, де можна відірвати душу з більш ніж 70 легендарними рок-композиціями всіх часів і народів. Крім цього, є можливість не просто збацати улюблену композицію, а й позмагатися в майстерності при грі через Мережу з іншими гравцями в рок-дуелях.

Best Mac OS X Leopard User Experience

Macnification 1.0

Mac-Оскар у номінації «Найбільш зручна та дружня» пішов програмі для роботи з зображеннями Macnification. Цей лауреат є чимось на зразок Aperture для вчених і студентів, гризуть граніт науки з мікроскопом в руках. Macnification допомагає організовувати наукові зображення, імпортувати, порівнювати, коментувати, аналізувати і готувати до публікації. Macnification підтримує безліч різних форматів зображень і оптимізований для роботи з їх великою кількістю.

Best Mac OS X Leopard Graphics and Media Application

ScreenFlow 1.1.1

Як бачите, в цьому році ScreenFlow отримала нагороду Apple Design Award відразу в двох номінаціях — як краща програма для Леопард і як краща графічне–медійний додаток. Я думаю абсолютно заслужено. Вже встиг з ScreenFlow трохи познайомитися, бо планую забезпечувати огляди програм скринкастами. Можу запевнити, що у проги є все, що потрібно для цього, і немає нічого, що не стане в нагоді:)

Best Mac OS X Leopard Student Product

Squirrel (alpha)

Як вже давно повелося, в рамках Apple Design Award відзначають також і найперспективніші проекти, створені студентами. Кращою студентського програмою в цьому році стала Squirrel, яка задумувалася як менеджер финаносв. Squirrel не рясніє навороченими фічами для роботи з банківськими рахунками, акціями, Forex’te ом, зате ідеально підійде для тих, чия фінансова життя не перевантажена транзакціями і потрібно створити порядок і контроль у власному скромному кишені.

Продовження слідує…

P. S. Розіб’ю піст на дві частини: цей про програми для mac, а другий про iPhone-додатках.