Сьогодні компанії Apple і IBM представили першу серію рішень MobileFirst для iOS, розроблену з урахуванням досвіду IBM в області великих даних і аналітики, у форматі нового класу бізнес-додатків і підтримки хмарних сервісів для корпоративних користувачів iPhone і iPad.

Завдяки співпраці Apple і IBM, ці рішення тепер доступні корпоративним замовникам в таких областях, як банківська сфера, роздрібна торгівля, страхування, фінансові послуги, телекомунікації, а також державні органи та авіакомпанії.

У прес-релізі, опублікованому з цього приводу, наводяться наступні слова Бріджет ван Кралінген (Bridget van Kralingen), старшого віце-президента IBM Global Business Services:

Наші рішення безпосередньо націлені на нове завдання бізнесу — інтелектуальні технології, створюють нові можливості на стику великих даних та індивідуальної залученості. Наше партнерство об’єднує багатий галузевий досвід і неперевершене лідерство IBM у сфері обчислювальних технологій з легендарним зручністю використання і прекрасним дизайном продуктів Apple. Ми прагнемо підвищити продуктивність нового покоління бізнес-професіоналів.

Не забув висловитися і Філ Шиллер, старший віце-президент Apple з міжнародного маркетингу:

Це серйозний крок для розвитку iPhone і iPad в корпоративному середовищі, і нам не терпиться побачити вражаючі нові способи роботи в різних компаніях на iOS-пристроях. За останні роки бізнес став мобільним. Apple і IBM об’єднують кращі технології в світі з найефективнішою аналітикою і обробкою даних з метою допомогти компаніям переосмислити свої бізнес-процеси.

Додатки MobileFirst для iOS, націлені на ключові можливості і пріоритети в кожній з вищезазначеної галузі, підвищують рівень корпоративної мобільності, надаючи співробітникам повний доступ до корпоративних ресурсів в будь-яких точках взаємодії з клієнтами. Також вони дозволяють виконувати роботу швидше, простіше і безпечніше, ніж коли-небудь раніше.

Додатки MobileFirst для iOS розробляються спеціально для iPhone і iPad тісно пов’язані з аналітикою і основними робочими процесами. Ці програми можна налаштувати у відповідності з потребами кожної компанії — їх легко впроваджувати, керувати ними і оновлювати за допомогою хмарних сервісів IBM, створених спеціально для пристроїв на iOS, з гарантією безпеки на всіх рівнях даних, додатків і пристроїв. Перший пакет рішень вже доступний для різних сфер діяльності, а серед нових програм, що перебувають у розробці, можна виділити наступні:

 • Flight Plan (подорожі та транспорт) працює з паливом, яке є основною статтею витрат всіх авіакомпаній, дозволяючи пілотам завчасно переглядати розкладу рейсів, плани польотів і списки команд, повідомляти про проблеми наземним службам приймати поінформовані рішення про наявні запаси палива.
 • Passenger+ (подорожі та транспорт) дозволяє екіпажам забезпечувати неперевершену якість індивідуального обслуговування пасажирів під час польоту, включаючи особливі пропозиції, зміни в броні і відомості про багаж.
 • Advise & Grow (банківські послуги і фінансові ринки) з’єднує банкірів з клієнтами зі сфери малого бізнесу, забезпечуючи безпечну авторизацію для доступу до клієнтських профілів і конкурентного аналізу, а також збирає аналітичні дані для індивідуальних рекомендацій та здійснення безпечних транзакцій.
 • Trusted Advice (банківські послуги і фінансові ринки) дозволяє радників переглядати клієнтські портфоліо і керувати ними, одержувати чітку картину того, що відбувається з урахуванням відомостей з потужного інструменту предсказательная аналітики прямо на кухні у клієнта або у місцевій кав’ярні замість ділової зустрічі в офісі, повноцінно тестувати рекомендації з використанням складних інструментів моделювання і здійснювати безпечні транзакції.
 • Retention (страхування) надає страховим агентам доступ до профілів і історій клієнтів, включаючи аналіз і оцінку ризиків утримання при страхуванні, інтелектуальні повідомлення, нагадування і рекомендації наступних кроків, а також спрощення ключових транзакцій, таких як збір електронних підписів та оформлення страхових премій.
 • Case Advice (державні послуги) дозволяє вирішити проблему навантаження і допомагає співробітникам соціальних служб на ходу приймати ключові рішення для кожної сім’ї або ситуації. Рішення дає можливість розставляти пріоритети щодо надання послуги на основі аналітики в режимі реального часу і оцінювати ризики на базі попереднього аналізу.
 • Incident Aware (державні послуги) перетворює iPhone в найважливіший інструмент запобігання злочинів, надаючи в режимі реального часу співробітникам правопорядку доступ до карт і відеопотоків з місць подій, інформації про статус жертв, ризики посилення ситуацій та історії злочинів, а також розширені можливості виклику підтримки та інші допоміжні послуги.
 • Sales Assist (роздрібна торгівля) дозволяє співробітникам переглядати профілі покупців, давати рекомендації на основі попередніх і поточних покупок, перевіряти стан запасів, знаходити товари в магазині і доставляти їх зі складів.
 • Pick & Pack (роздрібна торгівля) об’єднує безконтактні технології і системи управління запасами, дозволяючи перетворити способи виконання замовлень.
 • Expert Tech (телекомунікації) використовує вбудовані функції iOS, включаючи FaceTime, для легкого доступу до технологій і служб геолокаціі, дозволяючи оптимізувати маршрути для виїзного обслуговування, більш ефективного вирішення проблем, а також підвищення продуктивності і задоволеності клієнтів.

На додаток до додатків MobileFirst для iOS, партнерство Apple і IBM надає клієнтам інтегровані функції нового рівня для корпоративної мобільності:

 • Інтеграція корпоративної і мобільної платформи: поєднання глобальної експертизи IBM в області консалтингу, дизайну та інтеграції корпоративних систем — від аналітики, робочих процесів і хмарного зберігання до управління великими парками пристроїв, забезпечення безпеки та інтеграції. Розширена система управління пристроями включає приватний каталог додатків, служби безпеки даних і транзакцій, а також пакет офісних додатків для всіх рішень MobileFirst. Всі ці служби будуть входити до складу локальних програмних рішень, а також будуть доступні на Bluemix — платформі розробки IBM в магазині IBM Cloud Marketplace.
 • Поставка, активація та управління: оптимізоване рішення для постачання, впровадження і подальшого управління парком пристроїв протягом всього терміну експлуатації на корпоративному рівні в поєднанні з хмарними технологіями для корпоративної безпеки, управління пристроями, а також інтеграції даних і процесів. Можливості лізингу і послуг IBM Global Financing дозволяють компаніям йти в ногу з часом, купуючи новітні пристрої.
 • Програма AppleCare для Enterprise забезпечить ІТ-відділи і кінцевих користувачів цілодобовим доступом до знаменитої цілодобової служби підтримки Apple, а обслуговування на місцях буде здійснювати IBM.

Більш детальну інформацію про нові рішення можна знайти на сайтах Apple і IBM.