У переддень нового року в Fortune з’явилася цікава стаття, присвячена Google Android-смартфонів, яким у новому (точніше, вже в цьому) 2011 році прогнозується небувалий успіх. Серед різноманітної інформації вдумливий читач може звернути увагу на один з абзаців, присвячений гаджетам на основі нового чіпсету BCM2157, які зможуть коштувати приблизно від 75 до 100 доларів, а їх дебют може відбутися вже через якісь 3-06 місяців.

Наприклад, в США на даний момент популярні Android-пристрої коштують в районі 200$ і їх ціна може знизитися вдвічі (або навіть більше) за найближчі півроку. При цьому купівля 16 ГБ iPhone 4 з дворічним контрактом обійдеться покупцям в загальному підсумку набагато дорожче. Не дивно, що економні покупці зроблять свій вибір на користь більш дешевих Android. Але що в цьому випадку повинна зробити Apple?

Найбільш простим виходом з даної ситуації було б створення більш дешевого iPhone на базі одного з таких чіпсетів. Цю ідею підтримує автор TechCrunch, який у своїй статті пише приблизно таке:

І тому єдина можливість iPhone «перемогти» Android буде полягати або у відкритті iOS в тому сенсі, в якому це робить Google, або у створенні величезної кількості моделей iPhone, кожна з яких буде відрізнятися по набору можливостей і ціною.

Чутки про подібний бюджетному «iPhone mini ходять вже кілька років, але Apple не має наміру брати участі в улюбленій забаві інших виробників мобільних телефонів/смартфонів під назвою «зниження маржі до абсолютного мінімуму». Чи Можете ви уявити собі iPhone за 200$? Думаю, навіть в керівництві Apple ніхто не може цього зробити, адже в Купертіно ніколи не збиралися виходити на ринок дешевої техніки.

Компанія не звертає уваги на Android (як би цього не хотілося певної категорії людей) і не розглядає його як реального конкурента, принаймні зараз. Та й не можна сказати, що Android-смартфон зможе повністю замінити iPhone — Apple прекрасно знає цього, власники iPhone знають про це, і ті, хто раніше використовував Android, але в результаті все-таки перейшов на iPhone, теж знають про це.

Якщо говорити про цифри, то в результаті кількість телефонів на Android, перевищить кількість iPhone і цей розрив збільшуватиметься. Коли-небудь в Маркеті кількість додатків перевищить нинішні 300 000 мобільних програм для iOS, але цього буде недостатньо.

Чи буде Apple робити які-небудь дії? Навряд чи, адже на даному етапі компанія хоч і не займає велику частку світового мобільного ринку, але це не заважає їй заробляти майже половину всіх грошей на цьому ринку.