Не встигла Apple відійти від запуску свого гігантського дата-центру в Північній Кароліні, як все готово для будівництва ще одного аналогічного споруди. Новий центр обробки даних буде розташований в місті Принвиль (штат Орегон), і компанія в найближчі роки планує інвестувати в нього 250 млн. доларів.

Крім цієї колосальної суми компанія з Купертіно пообіцяла щорічно платити владі замість податку на майно кругленьку суму в розмірі 150 000 доларів протягом наступних 15 років. На перший погляд, це досить багато грошей, але взагалі Apple зможе непогано заощадити в довгостроковій перспективі.

Причина, за якої влада Принвиля погодилися на реалізацію цього проекту досить проста: яблучна компанія гарантує створення на об’єкті робочих місць для місцевих жителів. Схоже, що це дуже вигідні умови для міста і його економіки. Правда, зараз Apple підтвердила створення лише 35 робочих місць в Цоді, співробітники якого будуть отримувати 150% від середньої заробітної плати в окрузі. Але в майбутньому список вакансій може бути розширений.

На даний момент Apple вже купила у місцевої влади ділянку землі площею 65 гектарів за 5,6 млн. доларів і приступила до будівництва деяких обслуговуючих споруд перед зведенням головного будинку. До речі, це саме той дата-центр, який за словами компанії буде на 100% забезпечувати екологічно чистими джерелами енергії.