Як повідомляє The Guardian, днями Apple купила британську компанію Semetric і планує інтегрувати їх аналітичний інструмент Musicmetric в музичний сервіс Beats Music, який за чутками повинен значно оновитися протягом нинішнього року. Це стало відомо після зміни юридичної адреси Semetric, який тепер збігається з місцем розташування європейської штаб-квартири Apple в Лондоні.

Вперше аналітичний сервіс Musicmetric був запущений в 2008 році і став широко відомий завдяки збору великого обсягу інформації про продаж цифрової музики, завантажень та статистики соціальної активності виконавців, груп і звукозаписних лейблів. У 2013 році компанія Semetric також уклала угоду з Spotify на додавання даних цього популярного сервісу потокового в профілі користувачів Musicmetric.

Прес-служба компанії з Купертіно підтвердила покупку, але, як і в багатьох попередніх випадках, відбулася своєї шаблонної фразою:

«Час від часу Apple купує невеликі технологічні стартапи, але ми зазвичай не обговорюємо мети покупки або плани», — повідомив представник Apple в заяві The Guardian. У той же самий час Semetric відмовилися давати які-небудь коментарі.

Інформація про те, що Apple планує істотно переробити потоковий сервіс Beats Music, який дістався їй після покупки іменитого виробника популярних навушників і аудіо-аксесуарів Beats Electronics за астрономічну суму в 3 млрд. доларів, з’явилася ще в минулому році і з тих пір не дає спокою технологічним видань, які розглядають придбання різноманітних музичних стартапів виключно в цій площині. З іншого боку, подібний аналітичний інструмент міг бути не менш корисний виконавцям і звукозаписуючих лейблів, які продають свою музику в iTunes Store.

До речі, цікавий факт: старший юрист Apple Джин Левофф (Jim Levoff) перейшов працювати в Semetric на посаду директора в жовтні 2014 року. Цікаво, що так і було задумано, чи це простий збіг? :)