За повідомленнями відомого технологічного ресурсу TechCrunch, Apple зробила чергову покупку, і цього разу нею стала Burstly. Ця компанія відома, в першу чергу, своєю платформою для бета-тестування мобільних додатків під назвою TestFlight.

Кілька років тому я вже писав про цей продукт на сторінках «Маковода», коли платформа тільки-тільки набирала популярність:

TestFlight може стати дуже зручним інструментом для установки бета-додатків «на льоту», минаючи процес розархівуванні файлів, переміщення їх в iTunes, синхронізації і повторення всіх цих маніпуляцій при появі нової тестової версії.

З допомогою TestFlight користувач може зайти на сайт сервісу зі свого iPhone або iPad, натиснути на кнопку, переглянути наявні пропозиції та підписатися на них. Виграють обидві сторони: розробникам досить завантажити всього одну версію програми на сайт (і не розсилати десятки листів друзям і знайомим з проханням випробувати нову функцію), а користувачі зможуть набагато швидше і простіше встановлювати та оновлювати вже встановлені мобільні програми.

В середині цього тижня команда созателей TestFlight оголосила про намір припинити розробку свого продукту для мобільної платформи Android, а також повідомила про те, що нові клієнти більше не зможуть отримати доступ до SDK проекту. Але це не відіб’ється на поточних клієнтів TestFlight. Крім цього, Burstly закриє свій другий продукт — FlightPath, сервіс для мобільного аналітики, про запуск якого було оголошено в минулому році.

На даний момент розробникам доступно кілька альтернативних платформ для проведення бета-тестування iOS-додатків, включаючи вищезгаданий TestFlight і не менш популярний HockeyApp. Хоча ряд великих розробників створює свої власні платформи за допомогою корпоративної програми дистрибуції Apple.

Прес-служба компанії з Купертіно в особі Крістін Хьюджер (Kristin Huguet) підтвердила факт операції, але за старою-доброю традицією відмовилася обговорювати її умови і деталі, обмежившись традиційною фразою: «Час від часу Apple купує невеликі технологічні компанії, але ми, як правило, не обговорюємо мети або плани».