За останні пару років Apple значно розширила можливості своїх картографічних сервісів завдяки покупці низки спеціалізованих компаній. За наявними даними, в Купертіно працюють над створенням свого власного рішення для карт і навігації на своїх смартфонах. А їх чергова покупка може стати не тільки «вау-ефектом» в майбутніх версіях прошивок, але й дуже корисною можливістю для користувачів iPhone, iPad і iPod touch.

Хоча Apple і Google нещодавно відновили своє партнерство для продовження роботи Google Maps в iOS 5, відносини між двома компаніями складно назвати доброзичливими, особливо в світлі бажання Стіва Джобса повністю знищити Android. Тому в 2009 році яблучна компанія вклала гроші в покупку Placebase, а влітку 2010 року її штат поповнився співробітниками Poly 9. І якщо Купертіно повною мірою задіює свої останні придбання, потреба в послугах Google з кожним разом все менше і менше.

За даними 9to5Mac, ще в серпні Apple придбала шведську компанію під назвою C3 Technologies, що спеціалізується на тривимірному картографічному програмному забезпеченні. Колишні керівники C3 тепер є частиною iOS-підрозділу Apple, хоча вони досі працюють у Швеції.

У своїх розробках C3 Technologies використовують трохи науково-фантастичні методи для створення фотореалістичних 3D-карт з неймовірним рівнем деталізації: будівлі, пам’ятки і різні географічні особливості рендеряться автоматично у вигляді тривимірних об’єктів, але при цьому картографи не знущалися над собою і не створювали моделі для кожного об’єкта окремо. Ці технології спочатку розроблялися для шведської армії, а вже після знайшли застосування в звичайному житті.

Google Maps надає таку можливість за допомогою Street View, але в порівнянні з програмним забезпеченням C3 Technologies це виглядає досить жалюгідно. В основному більшість відео-роликів в інтернеті, демонструють розробки С3, відносяться до початку року, але майже напевно технологія була розвинена за час, що минув з моменту покупки шведської компанії купертиновцами і вливання нових ресурсів на її розвиток. Ось лише кілька з них — гребля Гувера:

Фотореалістичний Нью-Йорк, Сполучені Штати Америки:

Мюнхен, Німеччина:

Осло, Норвегія:

Робота програми на iPad:

Кожна подібна покупка протягом останніх років доводить одну річ: Apple поступово хоче перестати «залежати» від деяких інтернет-сервісів Google, оскільки обидві компанії опинилися у парадоксальній ситуації, будучи одночасно конкурентами і партнерами. Якщо Apple все-таки вмонтує подібну технологію в свої «рідні» Карти.app для iOS, це буде суттєвий удар по Google Maps. Але, крім цього, даний підхід буде мати очевидною корисністю для всіх користувачів і, можливо, розробників, у разі якщо Apple надасть доступу до картографічного API.

Загалом, це ще одна дуже цікава розробка, яка може з’явитися в iOS 6 або, скажімо, iOS 7. Я постараюся стежити за її розвитком.