У цьому році Apple планує кардинально оновити iTunes Store і App Store. Але одним редизайном справа не закінчиться, так як доведеться зробити безліч змін «під капотом» мультимедійних магазинів. Можливо, саме з цієї причини компанія купила трирічний стартап Chomp, технології якого допоможуть поліпшити процес пошуку і рекомендації додатків в App Store.

Невелика компанія Chomp була заснована Беном Кейграном (Ben Keighran) і Каті Едвардс (Cathy Edwards), і в листопаді 2009 року розпочала свою роботу. Відтоді вони значно розширили свою базу даних і додати в неї інформацію про додатках для iPhone, iPad і навіть Google Android завдяки поточним партнерству з компанією Verizon. На даний момент Chomp працюють 20 осіб (або близько того), які повинні будуть «переселитися» в штаб-квартиру Apple в Купертіно.

Чим С?омр може бути корисний для Apple? Схоже, з його допомогою компанія може внести важливі зміни в роботу свого App Store, адже в ньому було досить складно орієнтуватися мало не з моменту його відкриття. Особливо це стосується пошуку і рекомендацій мобільних додатків, заснованих на смаки користувачів.

Якщо вірити незалежної статистикою ресурсу AppShopper, на даний момент в App Store представлено понад 700 000 додатків і кожен день цензори компанії стверджують тисячі нових, тому проблема не здається такою вже надуманою. По іншу сторону барикад знаходяться розробники, які з усіх сил борються за «місце під сонцем», не завжди чесними методами, щоб їх ігри і програми були помічені користувачами. Але найкращим шансом на успіх і загальне визнання залишаються спеціальні промо-розділи App Store кшталт «App of the week» або «New & Noteworthy».

Ось ще кілька переваг, які Apple може отримати після покупки Chomp (на основі поточних можливостей мобільних клієнтів для цього ресурсу):

  • Покращений пошук мобільних додатків на основі їх короткої характеристики основних функцій. Наприклад, переглянути безліч twitter-клієнтів або офісних пакетів, навіть якщо в їх назві немає ключового слова «twitter» або «office».
  • Поліпшені соціальні можливості, інтеграція з Twitter і Facebook прямо з App Store.app, може бути навіть доступ до свого «списком бажань» (Wishlist).
  • Інші поліпшення в профілях користувачів і повна реконструкція системи відгуків, про яку розробники просять вже не один рік.

Представники Apple підтвердили покупку Chomp журналістам інтернет-ресурсу AllThingsD. І хоча офіційна сума угоди залишилася невідомою, але на думку експертів Bloomberg компанія з Купертіно заплатить приблизно 50 млн. доларів. Якщо врахувати, що початкове фінансування стартапу склало близько 2,5 млн. доларів, для інвесторів це чудовий результат.