Як повідомляє TechCrunch, днями Apple придбала невеликий стартап FoundationDB, що розробляє програмне забезпечення для управління базами даних. На сайті FoundationDB кажуть, що вони виробляють «масштабовані і відмовостійкі СУБД, які підтримують множинні моделі даних». Компанія вже встигла оголосити про припинення продажів своїх програмних продуктів та можливості завантаження для поточних клієнтів.

На думку популярного технологічного ресурсу, головну привабливість для Apple в даній угоді складає вміння FoundationDB працювати з принципами ACID, що забезпечують найбільш надійний і передбачувану роботу транзакцій, а також прекрасна масштабованість. У своєму блозі компанія як-то похвалилася, що їхній продукт здатний забезпечити 54 мільярди операцій запису в годину c витратами 0,000000003$ на кожну транзакцію.

За останні кілька років представники FoundationDB встигли взяти участь у декількох великих конференціях і представити свій сучасний підхід до роботи з базами даних під девізом «NoSQL YesACID». Вже в 2012 році вони примудрялися домогтися приголомшливих 14,5 млн. випадкових записів в секунду. Цілком ймовірно, яблучна компанія буде використовувати напрацювання цього стартапу для поліпшення App Store, iTunes Store, iCloud і інших своїх онлайнових сервісів, які останнім часом нерідко відчувають перебої в роботі.

А через добу після появи цієї новини видання Bloomberg повідомило про те, що Apple ще в кінці 2013 року провернула секретну операцію з купівлі британської компанії Acunu. Вона розробляє аналітичні додатки для баз даних, і ці технології в поєднанні з іншими інструментами можуть бути використані для підвищення ефективності роботи СУБД. Як зазначає Bloomberg, програмні продукти цього стартапу добре працюють з безкоштовними базами даних Cassandra, які використовує Apple на тисячах своїх серверів. Примітний і наступний факт: головний технічний директор Acunu Тім Моретон (Tim Moreton) почав працювати в підрозділі iCloud ще в грудні 2013 року, а решта британці перебралися в Купертіно на початку 2014 року.

Apple підтвердила купівлю FoundationDB своїм стандартним заявою: «Час від часу Apple набуває більш дрібні технологічні компанії, але ми зазвичай не обговорюємо мети покупки або плани». Однак коментувати угоду з Acunu прес-служба Купертіно з відомих тільки їй причин відмовилася.