Не встигли відгриміти фанфари, приурочені до урочистого запуску гігантського дата-центру Apple в Північній Кароліні, як компанія практично вже вирішила будувати ще один подібний об’єкт. Правда, новий центр обробки даних, швидше за все, буде підніматися неподалік від міста Принвилль, штат Орегон, і стане сусідом аналогічних споруд Google, Amazon і Facebook.

За повідомленням відразу кількох місцевих видань, опціон на купівлю 65 гектарів землі закінчується в кінці грудня, тому Apple варто поквапитися з рішенням. Але все залежить від того, чи зможе яблучна компанія отримати достатню кількість електроенергії для забезпечення працездатності свого майбутнього ЦОДа, адже навіть за найскромнішими підрахунками ця цифра становить більше 30 мегават.

Як повідомляють редактори видання Oregonian, існує ще кілька причин, за якими Купертіно може наважитися на будівництво. Серед них особливо виділяються невисока вартість електроенергії та податкові пільги — це допоможе заощадити компанії десятки мільйонів доларів.

Так чи інакше, із зростанням популярності продукції та зміщенням акцентів у бік хмарних обчислень, Apple доводиться нарощувати свої потужності, адже саме завдяки їм здійснюється робота iTunes Store, App Store/Mac App Store, iCloud і інших високонавантажених інтернет-сервісів компанії.