Завдяки зростаючій популярності власних мобільних гаджетів і портативних комп’ютерів, Apple перетворилася в найбільшого споживача напівпровідникової продукції у світі, йдеться в новому дослідженні аналітичної фірми Gartner. На кремнієві комплектуючі компанія з Купертіно щорічно витрачає шалені суми: в 2010 році було куплено напівпровідників майже на 13 млрд. доларів, а в минулому — на 35% більше (понад 17 млрд).

За цим показником компанія Apple набагато випередила своїх конкурентів з Samsung і провідного світового виробника комп’ютерів Hewlett-Packard. Це зростання в основному зумовлене стабільними продажами iPad, iPhone, iPod і популярного ультра-портативного ноутбука MacBook Air.

Samsung займає в цьому рейтингу друге місце, витративши на напівпровідники в 2011 році 16,68 млрд. доларів, а HP, в свою чергу, зовсім трохи відстали від корейців — 16,62 млрд. доларів. Замикає п’ятірку найбільших споживачів кремнієвих чіпів Dell і фінський гігант Nokia з приблизно однаковим показником, що не перевищує 10 млрд. доларів.

Результат Apple цікавий в першу чергу тим, що яблучна компанія спеціалізується виключно на випуску комп’ютерів і мобільних пристроїв, в той час як Samsung виробляє широкий спектр різноманітної продукції: від холодильників і «розумних» телевізорів до тих же самих ноутбуків, планшетів і смартфонів. Очікується, що з часом розрив між компаніями буде тільки збільшуватися.

Схожим чином Samsung і Apple обігнала за кількістю куплених мікроелектромеханічних мікрофонів (MEMS-мікрофонів). Про це йдеться у ще одному дослідженні, проведеному вже інший аналітичною компанією IHS iSuppli. Її експерти вважають, що це пов’язано із зростанням продажів iPhone та iPad, зокрема, кількість придбаних компанією з Купертіно MEMS-мікрофонів зросла майже в 2 рази з 128 мільйонів одиниць в 2010 до 349 мільйонів у минулому році.

В цілому це становить майже третину від загальної кількості даних комплектуючих, випущених в 2011 році. MEMS-мікрофони все частіше і частіше використовуються в конструкції смартфонів і інших подібних пристроїв завдяки своїм властивостям. Вони прийшли на заміну звичайним конденсаторних мікрофонів і забезпечують більш чистий прийом звуку.