Протягом кількох останніх років, китайська компанія Meizu займається виробництвом клонів iPhone. Але нещодавно генеральний директор Джек Вонг висловив своє розчарування з приводу того, що юристи Apple використовують «необгрунтовану тактику переговорів» і всіляко тиснуть на виробника, звинувачуючи з в порушенні патентів.

Трохи раніше на цьому тижні Вонг виступив на онлайн-форумі Meizu з інформацією про припинення продажу самого успішного смартфона компані (M8) почасти завдяки зусиллям Apple, яка з усіх сил намагається вплинути на Бюро інтелектуальної власності Китаю з метою захисту своїх патентів. Також, неясною залишається доля наступного покоління смартфонів M9, виробництво яких на даний момент відкладено, але може і зовсім бути зупинено, якщо місцевий уряд примусить Meizu закрити заводи.

Однак, в діях Apple немає нічого дивного — компанія до цього часу досить пасивно ставилася до виробників клонів своїх мобільних гаджетів, але з приходом на китайський ринок в Купертіно почали агресивно захищати свою інтелектуальну власність.

Що стосується перших продажів iPhone 4 в Китаї, то за неофіційними повідомленнями за перші кілька днів близько 100 тис. людей стали щасливими власниками цього гаджета. Також, оформлено понад 100 тис. попередніх замовлень, які повинні бути виконані в жовтні. До інших успіхам просування бренду Apple в Китаї можна віднести успішну роботу вже чотирьох роздрібних магазинів із 25 запланованих на найближчі декілька років.