Днями Апеляційний рада Відомства США з патентів і товарних знаків (USPTO) своїм рішенням знову відмовив Apple в реєстрації торгової марки «Multi-touch», заявку на отримання якої компанія подала 9 січня 2007 року — в той самий день, коли на Macworld Expo був анонсований перший iPhone.

Чому «знову»? Тому що спочатку заявка була відхилена співробітниками USPTO. Саме це і стало причиною звернення юристів Apple в Апеляційна рада, яка через 5 місяців розгляду нової заявки підтримав попередній «вердикт» і відмовив у реєстрації.

На мій погляд, найбільший інтерес представляють докази, якими керувався рада при винесенні свого рішення: на їхню думку термін «мультитач» перетворився на загальне визначення, оскільки використовується в широкому спектрі публікацій, а також для опису сенсорних пристроїв — смартфонів (у тому числі під управлінням Android), планшетів і ноутбуків.

Ось витяг з повного рішення суду, доступного на Scribd:

Таким чином, термін «multi-touch» не тільки ідентифікує технологію, але і описує, як користувач взаємодіє з пристроєм. На підставі поданих вище доказів ми згодні з висновком юриста про те, що MULTI-TOUCH дійсно є описової особливістю виявлених товарів.

У зв’язку з цим Апеляційного раді нічого не залишалося робити, як відмовити Apple. Хоча я не пам’ятаю, щоб цей термін повсюдно використовувався для опису сенсорних пристроїв до анонсу iPhone.