Apple дуже впевнено перемагає в планшетних війнах і вже зараз готова скласти жорстку конкуренцію ноутбукам (суміш планшета і ноубтука), які повинні надійти в продаж лише в кінці року. Причиною цього є вигідні контракти на комплектуючі і хороші знижки від їх виробників.

Компанія Intel ще в червні представила нову категорію пристроїв на основі власних чіпів, після чого деякі вендори PC пообіцяли почати постачання таких комп’ютерів вже до кінця року.

По ідеї, вони повинні були скласти конкуренцію MacBook Air і стати більш дешевою альтернативою. Але чи справді «повітряні» ноутбуки Apple з твердотілим накопичувачем і новітніми процесорами Sandy Bridge стоять настільки дорого? Виявляється, немає.

Наприклад, співробітники ASUS, які працюють над ультрабуком UX21, розповіли авторів ресурсу Taipei Times, що якщо оснастити ноутбук процесорами Core i5 або i7 (як це зробила Apple) компанії доведеться продавати його дорожче 1000$. А модель з більш дорогими процесорами і SSD-дисками буде стоїть під 2000$.

Крім цього, у Apple є ще одна конкурентна перевага — компанія укладає зі своїми постачальниками дуже вигідні контракти. Тим самим вона не тільки отримує значні знижки на комплектуючі і ранній доступ до передовим продуктам, але також може знизити вартість своїх пристроїв.