Слідом за запуском на початку цього місяця щоденної газети під назвою The Daily, розробленої виключно для iPad, Apple нарешті оголосила про доступність функції передплати для всіх розробників мобільних додатків. Про це йдеться у черговому прес-релізі, розміщеному на офіційному сайті компанії всього кілька годин тому.

Відтепер можливість інтеграції підписки у свою програму може здійснити будь-який розробник, а не тільки творці The Daily. Нова функція дозволяє видавцям можливість встановити ціну і тривалість підписки, а користувачі цих програм зможуть переглядати і управляти поточними підписками на спеціальній сторінці свого аккаунта iTunes. Таким чином, Apple зуміла ощасливити видавців і отримати з кожної передплати «стандартні» для всіх інших внутрипрограммных придбань 30%.

Стів Джобс в прес-релізі пояснює нову позицію компанії:

«Наша філософія проста — коли Apple знаходить нового передплатника для програми, то компанія отримує 30%; але якщо видавець сам призводить існуючих або нових абонентів в додаток, то він отримує всі 100%, а Apple нічого не заробляє…

Якщо видавець пропонує своїм клієнтам підписку поза додатки, те ж саме (або навіть кращу пропозицію) він може зробити і в самій програмі, а клієнти там же зможуть легко оформити підписку „в один клік“. Ми вважаємо, що наш інноваційний сервіс підписок надасть видавцям нові можливості для розширення цифрового доступу до їх матеріалів на iPad, iPod touch і iPhone, радуючи як нових, так і існуючих передплатників».

Apple збирається подбати і про звичайних користувачів: або нинішні цензори App Store, або «спеціально навчена» група співробітників буде стежити за тим, щоб видавці не встановлювали в своїх додатках вартість передплати більше тієї, яку вони пропонують на своїх веб-сайтах (чи альтернативних джерелах).

На вибір видавців компанія представляє таку градацію періодичності:

  • щотижневу;
  • щомісячну;
  • щоквартальну;
  • щорічну;
  • раз на два місяці;
  • раз у два роки.

Крім цього, у прес-релізі говориться, що видавці можуть не надавати посилання в додатку (наприклад, на свої сайти), з допомогою яких користувачі раніше могли купити додатковий контент або підписку «за межами додатка».

Також ми писали про це раніше), користувачі зможуть через свій аккаунт активувати опцію, що дозволяє надати видавцям своє ім’я, адресу електронної пошти та поштовий індекс після оформлення підписки, які в подальшому будуть використані в маркетингових цілях.

Але набагато цікавіше виглядає той факт, що Apple опублікувала прес-реліз сьогодні, не надавши при цьому оновлену версію iOS, яка б підтримувала офіційно объявленую можливість. Невже ми все-таки сьогодні побачимо iOS 4.3?