Незважаючи на тотальну і, часом, трохи абсурдну закритість всього і вся в Apple, у компанії на сайті існує значний підрозділ, присвячений відкритого програмного забезпечення. Починаючи з 2001 року і самої першої версії Mac OS X, у ньому публікуються вихідні коди проектів, бібліотек та інших програмних компонентів для операційних систем і засобів розробки під відомими ліцензії BSD, GPL, MIT, власної APSL і безліччю інших. А вчора компанія опублікувала вихідні коди WebKit зі складу iOS 4.3, завершивши таким чином спір з розробником з приводу порушення LGLP.

Харальд Вельт (Harald Welte) з організації GPL Violations до свого власного розчарування помітив минулого тижня, що Apple більше ніж на два місяці затримала публікацію вихідного коду WebKit зі складу прошивки iOS 4.3, яку майже всі зраділі користувачі могли завантажити та встановити ще в березні цього року.

Проблема полягає в тому, що яблучна компанія зобов’язана поєднувати випуск бінарників з публікацією вихідних кодів WebKit, оскільки ліцензування останнього здійснюється за допомогою Lesser GNU Public License (LGPL і стаття у Вікіпедії російською).

«Це не може бути простою помилкою або недоглядом, оскільки зацікавлені розробники вже давно відправили в Apple кілька запитів. Тим не менш, вихідний код досі не був опублікований», — пише обурений Харальд Вельт у своєму блозі. І вчора пізно ввечері Apple нарешті відновила свій опен-сорсный сайт, опублікувавши все, що хотіли бачити Харальд і інші розробники.

Але взагалі, враховуючи останні публічні реакції, створюється враження, що в Купертіно чекають до останнього і не публікують вихідні коди, поки не накопичиться певна кількість скарг з боку громадськості — така собі своєрідна внутрішня політика компанії. Наприклад, реліз значної частини джерел WebKit для iOS 4.1 затягнувся більш ніж на 6 місяців, поки відомі iPhone-хакери @comex і @saurik не виступили з критикою дій Apple за недотримання LGPL.

При цьому, деякі експерти вважають, що остання затримка може бути викликана необхідністю внесення змін в JavaScript-движок Nitro і усуненням проблем безпеки в стандартному мобільному браузері, пов’язаних з управлінням пам’яті.

Нагадаю, що Nitro називався в якості одного з удосконалень, представлених у публічній бета-версії Safari 4 (в якій були ті самі незручні вкладки в заголовку вікна). А вже після був адаптований для потреб iOS, забезпечивши значний приріст продуктивності виконання js-коду на мобільних гаджетах Apple. Правда, трохи пізніше з’ясувалося, що тільки для мобільного Safari.