Розумні годинник Apple надійдуть у продаж тільки через три тижні, але незважаючи на це до сьогоднішнього дня вони встигли отримати кілька дизайнерських нагород. Ще на початку минулого місяця міжнародний комітет International Forum Design відзначив досягнення Apple в області індустріального дизайну першим місцем у конкурсі iF Design Award, а вчора новинка отримала не менш престижну німецьку нагороду Red Dot Award в номінації «Кращий з кращих».

? Watch виявилися не єдиними переможцями в категорії «розумних годин». Разом з ними це звання отримали футуристичні MB&F HM6 Space Pirate. При виборі переможців журі конкурсу Red Dot оцінювали представлені продукти з точки зору багатьох критеріїв, у тому числі функціональності, міцності, зручності використання і навіть «символічного і емоційного змісту».

Як зазначає блог aBlogtoWatch, існує величезна різниця у вартості між двома переможцями, навіть якщо порівнювати Space Pirate з найдорожчою моделлю Watch Edition з 18-каратного золота.

Нагороду Red Dot Design Award отримали, безумовно, найкрасивіші «розумні годинник», нехай вони навіть не представлені на ринку. Враховуючи обмеження існуючих технологій, а також потенціал цих пристроїв, стає зрозуміло, чому члени журі не тільки високо оцінили ? Watch, але й назвали їх «Найкращими з кращий».

Результати цікаві ще й тим, що в одній категорії нагорода дісталася двом годинам в абсолютно різних цінових категоріях. З одного боку у нас ексклюзивні MB&F HM6 Space Pirate за 230 тис. доларів, випущені обмеженою серією в 50 екземплярів, а з іншого — переважно дешеві пристрої вартістю до 1000$, які незабаром будуть носити на зап’ястях більше 50 мільйонів чоловік.

Нагорода Red Dot Awards в напрямку продуктового дизайну вручається в 31 категорії, починаючи від меблів для вітальні і закінчуючи аксесуарами для автомобілів. Категорія «розумних годин» була додана в минулому році, щоб відзначити досягнення в області промислового дизайну на цьому ринку.

Про престижністю нагороди говорить той факт, що в цьому році в конкурсі брало участь 4928 продуктів, але тільки 81 з них були визнані «Кращими з кращих». Переможці в цій категорії отримають право використовувати логотипи Red Dot в маркетингу і на упаковці, крім цього, краще продукти будуть виставлені в музеї Red Dot Design в Эссьене протягом наступних 12 місяців.