Поки вся громадськість обговорює можливі нові iPad 3 і довгоочікуваний телевізор Apple з фірмовим надкусанным яблуком на корпусі, що працює на ARM-архітектурі і модифікованої версії iOS, Кара Суишер (Kara Swisher) з All Things D опублікувала цікаву новину: вже в кінці цього місяця компанія з Купертіно може відкрити рік важливим, але не великим спеціальним заходом, належать, ймовірно, до електронних книг і платформі iBooks.

За даними знайомих із ситуацією» анонімних джерел, безпосереднім учасником цього спеціального нью-йоркського заходу має стати Едді Кью (Eddy Cue), старший віце-президент Apple з програмного забезпечення та інтернет-послуг, який на даний момент займається широке коло веб-сервісів компанії: iTunes Store, iBookstore, iAd і iCloud. Саме Едді на схожому медіа-події в лютому минулого року розповів про спільну з News Corp. розробку щоденного електронного журналу The Daily для iPad, а також представив нову можливість повторюваної платної підписки за допомогою одного кліка миші» (In-App Subscription).

«Медіа» — це ключове слово в матеріалі Кари Суишер, але ніхто не може сказати точно, про що саме буде говорити Едді Кью. Серед найбільш ймовірних тим для «порядку денного» інтернет-видання та блоги називають кілька: це можуть бути деталі нових угод для музичного сервісу iTunes Match (наприклад, для кіно-фільмів чи кліпів), деякі подробиці довгострокових стратегій Apple стосовно мультимедіа-контенту або ж рекламної площадки iAd.

Цілком однозначно можна сказати, що віце-президент компанії не буде говорити про міжнародному запуску Match, оскільки він вже відбувся :) Також, навряд чи темою заходу Apple стане голосовий помічник Siri, який зараз має ряд територіальних обмежень у використанні.

Тому я, мабуть, погоджуся з Алексией Цоцис (Alexia Tsotsis) TechCrunch, яка отримала незалежне підтвердження січневого заходи від своїх анонімних джерел з числа співробітників Apple і зазначає, що воно буде орієнтовано на платформу iBooks і електронні книги, а аудиторія запрошених буде орієнтована більше на видавнича справа, ніж на споживачів. Але ніякими особливими подробицями ніхто досі не має.

Більш того, згідно з даними того ж джерела, даний захід не буде «повноцінною презентацією», оскільки на ній не покажуть ніяких нових продуктів — Алексія впевнена, що Едді Кью розповість про нові можливості платформи iBooks. Цю ж інформацію підтверджує і Джим Делрімпл (Jim Dalrymple), один з засновників та автор блогу The Loop.