Починаючи з 2003 року кількість магазинів Apple росте з завидною постійністю: щорічно в середньому відкривається від 35 до 40 нових торгових точок, а всього їх більше 360. Проте, компанія з Купертіно продовжує розвивати свою роздрібну мережу і почала прийом персоналу в берлінський Apple Store, паралельно працюючи над магазином «нового покоління» в Пало-Альто.

Apple Store в Берліні

Перші відомості про новому німецькому магазині з’явилися на сайтах iFun.de і Macerkopf.de — їх автори відзначають, що місцеве представництво Apple починає розміщувати оголошення про прийом на роботу. Майбутній Apple Store повинен відкритися в Берліні протягом наступного півроку, він стане першим магазином яблучної компанії в столиці Німеччини, яка входить в число найбільших міст Європи.

Для нього керівники Apple орендували будова за адресою Курфюрстендам, 26, яке розташовується в досить жвавому районі міста з великою кількістю готелів, ресторанів і магазинів міжнародних брендів. Вулиця знаходиться недалеко від Меморіальної церкви кайзера Вільгельма та інших пам’яток архітектури, які щорічно відвідують тисячі туристів.

Це дивне будівлю було побудовано компанією Nentwich & Simon 1912-01913 роках. На його першому поверсі знаходилися кафе і ресторан, другий поверх був зайнятий просторим холом, а третій — великим залом з 8-метровим куполом під стелею. Споруда дивом уціліла в часи Другої світової війни, а в середині 20 століття була реконструйована — крім косметичних змін її дах стала плоскою.

У цьому вигляді будівля проіснувало до початку 2000-х років, після чого власники припинили роботу восьми кінозалів, вміщають в загальній складності понад 1200 осіб, провели невеликий ремонт і вирішили здавати його в оренду.

Площа всього будинку (включаючи прибудови) складає приблизно 4500 м2, однак, досі залишається неясно, яку його частину орендувала Apple. За попередніми даними компанія збирається роздобути приблизно 1000 м2, що дозволить новому магазину зайняти місце серед інших флагманських Apple Store. В даний час перший поверх будівлі закритий чорними пластинами.

Apple Store в Пало-Альто

За повідомленнями Mercury News, яблучна компанія почне будівництво роздрібного Apple Store «нового покоління» в Пало-Альто недалеко від діючого магазину по University Avenue.

Роботи повинні початися з дня на день», а на амбітний проект Купертіно витратить близько 3,15 млн. доларів. Згідно з планами, злегка округляє дах і фасад майбутнього магазину цілком і повністю будуть виконані зі скла, поставленого на сталевий каркас — це дозволить висвітлювати велику частину приміщення (приблизно 1400 м2) природним чином.

Офіційна заява Apple з цього приводу говорить:

«Apple Store в Пало-Альто був одним з перших наших роздрібних магазинів, який відкрився майже 10 років тому, і став неймовірно популярним. Всього в декількох кроках ми плануємо відкрити ще один гарний магазин, спираючись на всі знання і досвід, які ми по всьому світу».

Очікується, що працює Apple Store, розташований на цій же вулиці, буде закритий як тільки завершаться будівельні роботи та новий магазин прийме перших відвідувачів.