Днями влада штату Арізона і виробнича компанія GT Advanced з Нью-Гемпширу практично одночасно повідомили про те, що Apple планує побудувати новий завод у місті Меса, який буде випускати комплектуючі з сапфірового скла, що використовуються для створення яблучних продуктів.

Для цього Apple купила пустує виробниче приміщення у компанії First Solar за адресою 3740 S Signal Butte Rd в аризонском місті Меса. Воно обійдеться купертіновцам приблизно в 100 млн. доларів, що на 50-60 млн. дешевше тієї суми, яку спочатку планував отримати продавець. Також, Apple уклала договір з GT Advanced — вона буде володіти і керувати печами та іншим супутнім обладнанням» на об’єкті.

У прес-релізі влади штату Арізона (PDF) говориться, що завдяки ініціативі Apple в місті з’явиться не менше 2000 нових робочих місць — вже в перший рік персонал заводу складе 700 чоловік, а ще 1300 будуть задіяні на будівельних роботах. Крім того, яблучна компанія збирається інвестувати в нові проекти з розвитку відновлюваних джерел енергії для майбутнього об’єкта:

«Apple безперечно є однією з найбільш інноваційних компаній в світі, і я дуже радий вітати їх в Арізоні, — заявив губернатор Брюер. — Присутність Apple буде мати неймовірно позитивний економічний ефект для нашого штату, а їх бажання розмістити тут своє виробництво говорить про дружній і сприятливий клімат для бізнесу, який ми створювали протягом останніх років. Інвестиції в поновлювані джерела енергії також будуть сприяти озелененню нашої енергосистеми і створення нових сонячних і геотермальних джерела живлення для штату».

Apple підтвердила свої наміри ресурсу Pocket-Lint в наступному коментарі:

Ми пишаємося нашою ініціативою щодо розширення виробництва в країні завдяки будівництву нового заводу в Арізоні і створення понад 2000 робочих місць в області проектування, виробництва і будівництва. Цей завод буде випускати компоненти для продуктів Apple, і з першого дня стане використовувати на 100% відновлювані екологічно чисті джерела енергії.

На даний момент яблучна компанія застосовує невеликі шматочки сапфіра в iPhone для захисту поверхні камер і сенсорів Touch ID, оскільки він забезпечує чудову міцність і стійкість до подряпин порівняно з іншими формами скла. Але невже Aplpe будує цілий завод тільки заради цих компонентів? На думку деяких аналітиків, вже в недалекому майбутньому Купертіно планує з допомогою сапфірового скла захищати дисплеї своїх смартфонів (якщо, звичайно, це буде економічно доцільно).

Ще однією можливою сферою його застосування є «розумні годинник» iWatch, які від компанії не чекає тільки ледачий. Зараз сапфір дуже широко використовується при виробництві дорогих годин, тому його поява на подібному пристрої виглядає цілком логічно.

Багато експертів вважають, що компанія з Купертіно буде використовувати свої величезні запаси готівки не тільки для викупу власних акцій і виплати дивідендів акціонерам, але і для нарощування виробничої діяльності в США. Бо для Apple це невеликий крок до незалежності від своїх постачальників, з якими деколи доводиться працювати зціпивши зуби, оскільки більше не з ким