Можливо, вже незабаром власникам джейлбрейкнутих яблучних смартфонів буде важче знайти зламані програми та ігри з App Store, оскільки яблучна компанія почала черговий «хрестовий похід» проти піратства. Згідно останньої інформації, юристи Apple направили власникам популярного ресурсу для пошуку зламаних мобільних додатків Apptrackr.org DCMA-повідомлення (Digital Millennium Copyright Act), вимагаючи прибрати з сайту, посилання на піратський контент.

За словами одного з розробників Apptrackr під ніком «Dissident», Apple, ймовірно, перевірила опубліковані на ресурсі посилання, жахнулася масштабами порушень і відправила адміністраторам величезна повідомлення з вимогою відрізати доступ до зламаним додатками, хоча на самому сайті (як і у випадку з торрент-трекерами) не зберігається жодного незаконного файлу — він виступає лише в якості каталогу посилань. Більш того, творці Apptrackr практично відразу ж спробували вирішити проблеми з порушенням авторського права простим перенесенням своїх серверів за межі Сполучених Штатів, а замість прямих посилань на файлообмінники з піратськими програмами та іграми вони стали використовувати кілька заплутану систему редиректів з одного сайту на інший.

Вплив піратства на розробників до цих пір залишається предметом палких дискусій. Великі компанії і автори хітів з App Store нерідко говорять про досить високому рівні (близько 80%) нечесного використання своїх мобільних додатків, що визначається завдяки різноманітним вбудованим індикаторами і перевірок. Вони нарікають, що враховуючи обсяги продажів кожна така неврахована копія програми або гри могла принести їм непоганий дохід. Однак, в реальному житті «кількість піратських завантажень» і «кількість продажів» — це абсолютно різні речі, так що більшість розробників вважають за краще не витрачати час і сили на боротьбу з людьми, багато з яких так ніколи б і не купили їх застосування.

«Dissident» дотримується аналогічної думки. За його словами, користувачі хотіли б спочатку протестувати додаток і лише потім усвідомлено витрачати гроші, адже в App Store не існує механізму для цього. Але він також визнав, що в більшості випадків відвідувачі сайту, просто не хочуть платити за програми:

«Не можна заперечувати, що певна частина нашого співтовариства використовує ресурс зовсім не для тестування встановлених додатків, — написано в розділі „About Us. — Але вони, що дуже і дуже ймовірно, ніколи не були потенційними клієнтами цих розробників. Рівень піратства є абсурдно низькою і розробники прекрасно знають про це».

В цілому, у мене складається враження, що Apple цим нічого не доб’ється. Навіть якщо юристам вдасться закрити Apptrackr.org на його місце прийдуть аналоги або ж зламаних додатків стане більше на популярних торрент-трекерах (що вже неодноразово бувало з іншими сайтами, на яких зберігалася піратська музика або відео).