У світі високих технологій не дня не проходить без новин про взаємини компаній між собою. В одному з номерів нашої Яблуні навіть як-то з’являлося кілька діаграм «Хто з ким судиться». Не обійшлися ці діаграми без Apple і Nokia, стрілочки між якими були направлені в обидві сторони, символізуючи двосторонні позови.

Фінська компанія подала великий позов проти Apple ще в 2009 році в США, Німеччині, Великобританії та Голландії, вказуючи на порушення у понад 37 патентів і вимагаючи ліцензійних відрахувань за використання запатентованих технологій Nokia начебто забезпечення основних завдань смартфонів, відправки електронної пошти з мобільних гаджетів або завантаження додатків.

Компанія з Купертіно відповіла зустрічним позовом, згідно з яким фіни порушили 9 патентів інженерів яблучної компанії.

І ось тепер з’явилася інформація Bloomberg про те, що юристи Apple знову звернулися до британського Верховного суду з метою визнати недійсним один із 7 патентів, пов’язаний з прокруткою на пристроях із сенсорними екранами.

Марк Дюрант (Mark Durran), представник компанії Nokia, заявив, що компанія розглядає всі позови і обов’язково прийме всі заходи, необхідні для захисту власних прав (а хтось сумнівався, що вони відразу погодяться з позовом?)

Однак, найцікавіше навіть не в цьому. Адже Apple подала позов у Великобританії, хоча процес за цим патентів проходить в Німеччині.