Якщо б у Apple не було чудових юристів і адвокатів, а її керівництву доводилося відвідувати кожен судовий процес, у яких компанія бере участь в якості позивача, так і в якості відповідача, ми б ніколи не побачили інноваційних продуктів і технологій — їх розробкою просто ніколи і нікому було займатися. Тим не менш, Купертіно продовжує «хрестовий похід» проти конкурентів і не забуває відстоювати свої права.

Нової «жертвою» Купертіно стала корейська компанія Samsung, яка звинувачується в порушенні інтелектуальної власності Apple випуском таких Android-пристроїв, як Galaxy Tab, Nexus S і Epic 4G.

«Замість того, щоб вводити нововведення, розвивати свої власні технології та унікальний стиль для смартфонів і планшетних комп’ютерів, Samsung вибрав шлях копіювання технологій, користувальницького інтерфейсу і інноваційного стилю Apple для створення продуктів, які порушують закон», — йдеться у скарзі, на яку посилається Wall Street Journal, хоча сам позов ще не з’явився в онлайновій системі громадського доступу до електронних судовим записів (Public Access to Court Electronic Records або скорочено PACER), а сама Apple не реагує на запити і не надає нікому копії скарги.

Швидше за все, Купертіно має на увазі використання мультитач-технологій і самсунговский користувальницький інтерфейс TouchWiz», крім усього іншого, відображає іконки встановлених додатків у вигляді сітки, а також інші елементи інтерфейсу, дивлячись на які виникає асоціація з iOS.

Так чи інакше, iPhone і iPad є флагманськими продуктами компанії, тому-то Apple і показала готовність до рішучих дій проти конкурентів, які вирішили використовувати чужі інновації та інтелектуальну власність.

Реакція Samsung не змусила себе довго чекати. Новинний портал Yahoo наводить слова неназваного офіційного особи південнокорейської компанії:

«Samsung буде активно реагувати на всі правові дії проти компанії відповідним чином, щоб захистити нашу інтелектуальну власність. Крім цього, Apple є одним з наших ключових покупців напівпровідників і дисплеїв. Однак, у нас на цей раз немає вибору, крім як адекватно відповісти».

Не секрет, що Apple використовує в своїх яблучних продуктах самсунговские дисплеї, пам’ять і SoC, будучи другим за величиною клієнтом Samsung після Sony. Більш того, згідно з даними Yahoo, компанія з Купертіно принесла корейцям за підсумками 2010 року близько 4% від сукупного доходу в 142 млрд. доларів.

І в цьому місці в уважного читача може виникнути головне питання — навіщо це Apple саме зараз? Адже компанії відносно недавно підписали великий контракт на поставку таких життєво важливих комплектуючих для планшетних комп’ютерів iPad в світлі постійного на нього попиту, а в останніх поставки MacBook Air використовуються більш швидкі SSD-накопичувачі від Samsung. І невже саме тому Apple починає «вибудовувати» альтернативні ланцюжка поставок комплектуючих для своїх комп’ютерів, щоб зовсім обійтися без допомоги Samsung, якщо така необхідність виникне в майбутньому?

Здається, окремі шматочки пазла починають складатися в єдину картинку.