Вчора ввечері компанія з Купертіно додала у свою базу знань досить цікаву статтю про вимірювання пульсу в ? Watch. Завдяки їй потенційні покупці можуть не тільки зрозуміти, як саме яблучні годинник дізнаються частоту серцевих скорочень, але і отримати рекомендації по правильному розташуванню гаджета на зап’ясті для отримання більш точних результатів.

Думаю, багато хто з вас знають, що величина пульсу залежить від багатьох факторів. В середньому у здорової людини серце скорочується з частотою 72 удари на хвилину, але при фізичних навантаженнях частішає серцебиття, даючи м’язам більше кисню. Для вимірювання цього показника Apple вбудувала в свій годинник спеціальний датчик, який збирає дані кожні 10 хвилин і зберігає їх в додаток Health.

Коли користувач займається спортом, ? Watch відображає пульс на екрані постійно, але протягом дня власник годин може безперешкодно перевірити свій серцевий ритм в окремому превью (Glances). На основі цієї інформації iPhone здатний визначити кількість спалених калорій, а людина — подивитися, як його пульс змінювався у міру збільшення інтенсивності тренувань.

Як ? Watch вимірюють пульс?

В основі роботи датчика серцевого ритму лежить неінвазивний метод діагностики серцево-судинної системи під назвою фотоплетизмография. Незважаючи на зубодробительное назву, ця технологія заснована на дуже простому факті: кров червона, тому що вона відображає червоний і поглинає зелене світло. Коли серце скорочується, через судини проходить більше крові, а в проміжками між ударами — менше.

На нижній поверхні корпусу ? Watch знаходяться зелені світлодіоди, які блимають сотні разів в секунду, а світлочутливі фотоелементи захоплюють який відбивається світло. На основі цих даних годинник здатні визначити кількість крові, що проходить через судини, і, отже, кількість ударів в хвилину.

Зелені світлодіоди блимають сотні разів в секунду

Крім цього, сенсор використовує інфрачервоне світло для вимірювання серцебиття кожні 10 хвилин. Але іноді цей режим не дозволяє отримати адекватні результати, і тоді ? Watch перемикається зелених світлодіодів. Датчик також здатний коректувати яскравість і частоту мигання світлодіодів залежно від умов навколишнього середовища.

Як правильно застібати ремінець?

Навіть в ідеальних умовах ? Watch не завжди здатні достовірно визначити пульс у всіх і кожного, а у невеликого відсотка користувачів в зв’язку з різними факторами взагалі неможливо виміряти серцебиття допомогою фотоплетизмографии. Тому у Apple є проста рекомендація, як поліпшити свідчення цього датчика: якщо ? Watch занадто вільно сидять на руці і постійно метушаться, потрібно просто тугіше затягнути ремінець. Але занадто туго, головне — щоб було комфортно.

Apple рекомендує тугіше застянуть ремінець, якщо ? Watch бовтаються на руці

Що ще впливає на вимірювання пульсу?

На якість вимірювань можуть впливати багато факторів. Перший з них — рівень перфузії, який, грубо кажучи, дозволяє оцінити, як багато крові проходить через судини. Мало того, що у кожної людини свій рівень перфузії, на нього також великий вплив робить навколишнє середовище. Наприклад, якщо людина тренується в холоді, цей показник може бути недостатнім для роботи датчика серцевих скорочень.

Не менш важливим фактором є рух. ? Watch набагато точніше вимірює пульс, якщо користувач рухається ритмічно — скажімо, здійснює пробіжку або їздить на велосипеді. А ось різкі помахи руками під час гри в теніс або занять боксом можуть дати менш якісні результати.

Інтерфейс ? Watch під час занять спортом і при перегляді превью. Також дані про пульсі можна знайти в додатку Health.

Якщо через описаних факторів користувачеві так і не вдається отримати дані про кількість серцевих скорочень, Apple рекомендує підключати годинник з Bluetooth до спеціалізованим зовнішнім аксесуарам, що дозволяє виконувати ті ж самі дії з болю ефективністю.

Частота серцевих скорочень є лише одним з багатьох факторів, що використовуються ? Watch для оцінки активності користувача та ефективності фізичних вправ. В залежності від типу тренувань годинник вибирають найбільш відповідні технології. Наприклад, під час пробіжок в приміщеннях вони збирають додаткові дані допомогою акселерометра, а під час пробіжок на відкритому повітря або їзди на велосипеді в справу також включається GPS на основі iPhone. І навіть якщо людина спеціально не тренується, годинник все одно продовжують відслідковувати його щоденний рівень активності і давати рекомендації по поліпшенню фізичної форми і здоров’я.