Анонс iMessage на відкритті WWDC 2011 безсумнівно порадував власників яблучних смартфонів і засмутив стільникових операторів. Так чому б його не вбудувати в Mac OS X, щоб технологія стала ще більш корисною? Схоже, Apple працює над цим, оскільки кілька днів тому один розробник знайшов непряме підтвердження майбутньої інтеграції iMessage і iChat.

Я б хотів коротко нагадати, що iMessage є новою можливістю для спілкування користувачів. Він буде вбудований в стандартний додаток Messages.app і крім усього іншого дозволить отримувати повідомлення про доставку і прочитання повідомлень. Плюс, це істотно дешевше нинішніх тарифів на SMS та MMS (або взагалі безкоштовно при підключенні до мережі Wi-Fi). Скористатися iMessage зможуть власники всіх іДевайсов, які підтримують очікувану цієї осені iOS 5.

Одним з плюсів технології є можливість почати спілкування на iPhone і продовжити на iPad, отримавши при цьому доступ до повної історії листування. Правда, є невелика заковика: поки що ці переваги офіційно недоступні для користувачів Mac OS X, однак в коді iChat для Лева виявилися два рядки, які опосередковано вказують на можливу зміну ситуації.

Вся справа в тому, що знайдені поля (timeDelivered і timeRead) на даний момент в iChat ніяк не використовуються, оскільки стандартний додаток для обміну миттєвими повідомленнями не дозволяє одержувати час доставки або прочитання цього самого повідомлення. З іншого боку, саме ці можливості характерні для iMessage, що і дозволило зробити таке припущення.

Тим більше, з підтримкою OS X спілкування стане набагато простіше і зручніше, адже ви зможете листуватися зі своїми співрозмовниками ще й на Mac в додаток до iPhone, iPad і iPod touch. Погодьтеся, цей крок виглядає досить логічним і з боку Apple.

До речі, дизайнери з компанії Teehan+Lax навіть спробували подумати над можливою реалізацією iMessage в Lion, вирішивши поєднати його з поштовим клієнтом Mail.app, але використовуючи ті ж самі принципі користувальницького інтерфейсу. Вийшло непогано, але я б все-таки «копав» в бік iChat.

Та й як тут не згадати іншу подібну технологію — FaceTime? На початку вона з’явилася в складі нинішньої версії iOS, а через деякий час міцно влаштувалася на комп’ютерах Mac. Будемо сподіватися, що чимось подібним найближчим часом нас потішить і Apple, але вже після довгоочікуваних запусків iOS 5, iCloud і, звичайно ж, iPhone 5 :)