Редакція блогу Cult Of Mac, з посиланням на власне анонімне джерело в Apple, ствердно відповідає на це питання. Більше того, вони вже пригледіли кілька маленьких фірм і розробників мобільних додатків, які вже в недалекому майбутньому можуть повторити долю Siri, Intrinsity та інших подібних компаній, ставши членами великої яблучної сім’ї.

Система спливаючих повідомлень iOS досить часто піддається критиці, як одне з найбільш слабких ланок мобільної системи. Модальні вікна втручаються в робочий процес і іноді зовсім незрозумілі. До того ж, система була розроблена ще в 2007 році для відображення нечастих повідомлень про СМС або, скажімо, будильник. Але в 2011 році вони використовуються набагато частіше: в додатках для соціальних мереж, списки завдань і нагадувань, але в iOS немає єдиного вікна (або стандартного додатка), щоб переглянути всі повідомлення в одному місці одночасно.

У протилежному «кутку рингу» знаходиться система повідомлень WebOS (розробки Palm/HP), яку часто хвалять за простоту і зручність використання. А в новій версії операційної системи, представленої на цьому тижні, вона виглядає навіть краще. Виглядає вона якось так:

Ще в минулому році з’явилися чутки, що зайнятися оновленням системи сповіщень iOS 4 повинен був головний архітектор WebOS Рік Деллингер (Rich Dellinger), який повернувся в Apple через 4 роки після відходу з Купертіно, однак, ніяких кардинальних удосконалень і змін досі зроблено не було.

Тому яблучна компанія веде переговори з розробниками невеликого мобільного додатку, які можуть найближчим часом переїхати в кампус Apple і впритул зайнятися «виправленням» системи сповіщення. Анонімне джерело блогу Cult Of Mac не може достовірно ідентифікувати цих розробників, стверджуючи лише те, що у них вже зараз є відмінне додаток в App Store.

За попередньою інформацією, одним з головних кандидатів на цю роль є невелика компанія App Remix, творці безкоштовного додатку під назвою Boxcar, яке є мобільним информером, що дозволяє стежити за електронною поштою, оновлень в соціальних мережах Twitter і Facebook і так далі.

На пряме запитання в особистому листуванні Джонатан Джордж (Jonathan George), глава App Remix, відповів зовсім щиро: «Без коментарів».

Що повинна представляти з себе нова система повідомлень? Чесно кажучи, я не можу уявити дії розробників Apple, але англійський студент Бен Девід Волкер (Ben David Walker) придумав свій концепт банерної системи, яка може займати вільне місце екрану Spotlight до тих пір, поки користувач не введе пошуковий запит.

У цьому списку можна відображати повідомлення від різних програм, пропущені дзвінки, нові СМС, електронну і голосову пошту, а при виборі рядка смартфон повинен запустити відповідну програму. Плюс, при появі нових повідомлень, виводити їх кількість в панелі статусу, щоб користувач був завжди у курсі.

Схоже, що нова система повідомлень може стати одним з цікавих змін iOS 5. У будь-якому випадку, жати залишається небагато: за попередньою інформацією, WWDC ’11 відбудеться з 5 по 10 червня 2011 року — саме на цей час заброньовано центр Moscone West.