Сьогодні, близько п’ятої години вечора, замість Apple Store цікавий користувач міг спостерігати вже до болю знайомий жовтий стікер, що свідчить про швидке оновлення онлайн магазину. Громадськість в Twitter прямо-таки взбурлила, сподіваючись на швидке подання оновлених MacBook Pro з модними процесорами Intel Core i5 і i7. Однак через годину, відмінний привід зрадіти з’явився у всіх любителів фотографії, тому що Apple представила нову 64-бітну версію Aperture.

Розробники обіцяють цілих 200+ нових функцій, в порівнянні з якими навіть 150 фішок Leopard виглядають якось невиразно.

Одним з головних нововведень стало додавання добре знайомих нам по iPhoto ’09 функції Faces (Особи) і Places (Місця), нова функція Brushes (Кисті), пресети для корегування зображення, повноекранний перегляд фотографій і нові можливості для організації слайд-шоу.

«Мільйони людей користуються iPhoto для зберігання, обробки та перегляду фотографій», — говорить Філ Шиллер, віце-президент компанії з маркетингу, — «Aperture 3 призначена як для професіоналів, що працюють з великими масивами фотографій, так і для звичайних користувачів, які хочуть вийти на новий рівень в мистецтво фотографії». Філ Шиллер просто впевнений, що звиклі до iPhoto користувачі по достоїнству оцінять інтеграцію Осіб і Місць в нову Aperture.

Faces (Особи) використовує технології розпізнавання для пошуку і організації фотографій за певними особами людей (наприклад, родичів і друзів). Цей процес був значно поліпшений, що позначилося не тільки на швидкості обробки фотографій, але і на якості розпізнавання осіб. Крім того, програма буде відображати фотографії невідомих їй людей.

Places (Місця) теж повинні бути знайомі власникам iPhoto ’09. Ця функція дозволяє користувачам переглядати фотографії в залежності від того, де вони були зняті, перетворюючи координати GPS в нормальні найменування населених пунктів. В Aperture 3 місця можуть бути призначені шляхом драг-н-дропа фотографії на карту або за допомогою метаданих фото-камер, оснащених GPS, або iPhone.

Нова функція Brushes (Кисті) дозволяє користувачам додавати на фотографію трохи «магії», точніше професійні штрихи, просто малюючи з фото. Програма включає в себе 15 різних кистей, здатних задовольнити досить прискіпливого творця, не вдаючись до складних верствам або масок. Цей інструмент може автоматично визначати краю зображення, щоб користувач застосував необхідний ефект саме там, де це потрібно.

Крім цього, в Aperture 3 реалізовано безліч пресетів коригування зображень, які дозволяють за один клік мишею переглянути та застосувати їх. Налаштування можуть бути створені користувачем, або імпортовані в додаток, дозволяючи вивчити техніку інших фотографів.

Додаток містить шість попередньо встановлених тем для слайд-шоу, дозволяючи користувачам вибирати власні ефекти переходу між фотографіями, фон, межі і навіть додавати налаштовувану музику, під яку це саме слайд-шоу і буде показуватися. Також ці слайд-шоу можуть бути експортовані у відеоролик, який надалі може бути расшарен на YouTube, залитий в iPhone або iPod touch і т. д. Підтримується безліч пресетів експорту, в тому числі HD-відео 1080p (завдяки кодеку H. 264 або MPEG-04).

Фотографи можуть надсилати свої твори на друк, використовуючи при цьому безліч пресетів для роздруківки, створити книгу в твердій палітурці, опублікувати фото в інтернеті на Flickr або Facebook не виходячи з програми. Додані функції створення автобекапа, швидкої зміни бібліотек без необхідності закривати Aperture, відображення точки фокусування при наведенні миші на зображення і багато іншого.

На завершення, варто відзначити перехід професійного продукту до 64-бітної архітектури для користувачів Snow Leopard і процесорів Intel Core2Duo. Вартість офіційного оновлення становить 99$, новому користувачеві повний програмний продукт обійдеться в 199$.

UPD від 10.02.2010:
Важливі зауваження для зареєстрованих користувачів версій пакету Aperture від DeepApple.

  • Пробна версія Aperture 3 не може оновити бібліотеку, створену більш старою версією програми. Ця функція підтримується тільки зареєстрованої версією Aperture 3 і її дія є незворотнім.
  • Якщо в папці Програми у вас вже знаходиться зареєстрована (ліцензійна) копія пакету Aperture, то перед установкою пробної версії Aperture 3 вам треба її перейменувати або перемістити в іншу директорію.
  • Після використання пробної версії Aperture 3, відкрити її бібліотеку попереднім релізом програми (1.x або 2) можна перенісши її на іконку цієї програми.