Як і очікувалося, компанія Apple на заході FCP User Group SuperMeet, що передував щорічну виставку Національної асоціації телерадіомовників в Лас-Вегасі представила нову версію Final Cut Pro X, яку Ренді Юбиллос назвав такою ж революційною, якою була і перша версія цієї програми, випущена в далекому 1999 році. Повинен сказати, що Купертіно дуже добре підготувалися і здивували абсолютно всіх професіоналів, присутніх на заході.

За словами головного архітектора відео-додатків Apple, новий Final Cut Pro X був повністю переписаний з нуля з застосуванням всіх останніх яблучних технологій: Core Animation, Open CL, Grand Central Dispatch, Carbon пішов у минуле і поступився місцем Cocoa, а саме додаток стало повністю 64-бітним і націленим на якість зображення, дозволяючи почати обробку відео прямо під час його імпорту завдяки новому движку.

В Final Cut Pro X був доданий новий Timeline підтримкою формату 4K, функції ретайминга кліпів і color matching. Додаток буде пильно стежити за синхронізацією навколишнього відеоряду під час переміщення вибраних об’єктів за Timeline, а кілька кліпів при бажанні можна об’єднати і управляти ними, як одним об’єктом.

Ренді Юбиллос не дарма постійно твердив про глобальні зміни. Справа в тому, що розробники дуже добре попрацювали і спробували зробити загальний дизайн додатка більш доступним навіть для професіоналів. Більшість присутніх у залі гостей відзначили, що деякі елементи інтерфейсу стали походити на iLife. Наприклад, організація Smart-колекцій досить схожа на новий iMovie, користувачі зможуть переглядати відео в браузері в режимі відображення кіноплівки (film strip) і повністю налаштувати вигляд Timeline. А загальний інтерфейс програми, розділений перш на 4 частини, «втратив» одну з них і теж став схожим на останній iMovie.

Серед інших значних особливостей Final Cut Pro X, про які говорилося на заході, можна виділити наступні:

  • Масштабована візуалізація і гнучкий фоновий рендеринг, використовує наявні ресурси комп’ютера.
  • Функції автоматичної стабілізації зображення, виявлення людей і типу зйомки прямо під час імпорту.
  • Неруйнівний картинку баланс кольору, а також автоматичне шумозаглушення.

Оскільки представлений на заході Final Cut Pro X досі знаходиться в стадії бета-тестування, його випуск імовірно повинен відбутися в червні. Але вже зараз стала відома вартість майбутнього додатки (299$) і спосіб його поширення — через Mac App Store. На жаль, Ренді Юбиллос нічого не сказав про FCS і FCE, але мені чомусь здається, що при такій ціні на професійне додаток необхідність у його «молодшого брата» просто відпала.

До речі, сайт The Loop вже роздобув перші офіційні скріншоти програми. Там же можна знайти і hi-res версію одного з них (PNG, майже 2 МБ, 3272 х 2182 точок):